Tokią galimybę turi tik išskirtiniai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija prieš kelias savaites išplatino žinią, kad atsisakantys skiepytis mokytojai kas dešimt dienų turės tirtis dėl koronaviruso saugant visuomenę nuo užkrečiamos ligos. Jei nesutiks ir tirtis, gali tekti išeiti iš darbo. Jau kitą dieną ministerija informaciją atšaukė – mokytojai neprivalės nei skiepytis, nei tirtis. Tačiau priešiškumas jau buvo paskatintas.
Obelių gimnazijos direktorė Neringa Ragelienė „Gimtajam…“ sakė, kad pirmąja vakcinos doze jau paskiepyti tie, kuriems tai ir priklausė – ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, o atlikus pirminę apklausą paaiškėjo, kad skiepytųsi dauguma dar nepaskiepytų mokytojų.
„Apie skiepų baimę niekas iš pedagogų nekalbėjo, tačiau trumpalaikis susirūpinimas buvo jaučiamas, kai po pirmos vakcinos dozės kai kuriems darbuotojams pakilo temperatūra“, – pastebėjo N. Ragelienė. Jos žiniomis, šiuo metu nesiskiepytų apie 20 proc. Obelių pedagogų. „Tačiau būna, kad nuomonė pasikeičia. Jau keletas žmonių, kurie buvo apsisprendę nesiskiepyti, pasiskiepijo, kai tokia galimybė atsirado. Galbūt pakeitė nuomonę, nes skiepijosi dauguma. Be to, atsiranda supratimas, kokia prabanga šiuo metu nesiskiepyti, kai tokią galimybę turi tik išskirtinės gyventojų grupės“, – sakė direktorė.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Mokytojai skiepijami Astrazeneca, kuri sukelia labai nemalonius šalutinius poveikius.