blank

Ką renkasi suaugę skaitytojai

Aldona siūlo B. Jameson „Australijos deimantai“.

Tikriausiai nėra nė vieno, kuris kada nors gyvenime nesvajojo surasti lobį. Skaitydami šią knygą, galime tai padaryti kartu su jos personažais, kurių šeimų likimai surišti deimantų vėriniu. Knyga sudomins ir detektyvų mėgėjus, nes deimantai yra pavogti ir juos reikia rasti, prieš tai išsiaiškinus, kas iš dviejų šeimų narių yra prisidėjęs prie paslaptingo jų dingimo. „Ar vėrinys išaiškins šią painiavą, kurioje įtraukti visų vaikų likimai? Intriguojanti mįslė verčia narplioti“, – teigia skaitytoja Aldona.

El. knygos variantą galima perskaityti: https://www.knygos.lt/lt/knygos/australijos-deimantai-kn–1/

Giedrė skaito D. Bokačo „Dekameronas“.

„Pirminė priežastis, kodėl knyga atsidūrė mano rankose, ta, kad šios pasaulį ištikusios pandemijos fone labai įdomu nukakti į praeitį. Kai gimė šis kūrinys, Italijoje ir Europoje siautėjo maras. Knyga skaityti dėkinga tuo, kad sudaryta iš atskirų, tarpusavyje nesusijusių novelių (kai kas jas gal įvardytų pasakomis suaugusiems)“, – sako skaitytoja. Giedrė dėmesį knyga patraukė dar ir tuo, kad „joje puikiai atskleidžiama autentiška XIV a. italų visuomenės atmosfera, kai gyvenimas anaiptol nebuvo nei davatkiškas, nei tamsuoliškas ar nykus, kaip dažnai esame linkę manyti apie tolimą praeitį.“

Kas dar neskaitė šios knygos, tapusios Renesanso literatūros paminklu? Knyga sudaryta iš 100 istorijų (va jums ir skaitymo šimtui dienų), kurias 10 dienų pasakoja 10 knygos herojų („Dekameronas“, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „dešimties dienų knyga“), iš Florencijos pasitraukusių į užmiestį nuo 1348 m. maro.

Šmaikščių novelių turinys nūdienos skaitytojus gali nustebinti, netgi šokiruoti. Čia itin atvirai, pasitelkiant ironiją ir sarkazmą, atskleidžiama nuoga tiesa: viduramžiškos visuomenės degradavusi moralė, dvasininkų įžūlus piktnaudžiavimas padėtimi, aštrūs luominiai skirtumai.

El. knygos variantą galima perskaityti: https://kostanayturist.com/dekameronas-mokinio-skaitiniai-pdf-epub-mobi/

Skaitytoja Viltė šiuo metu lavina anglų kalbos įgūdžius ir skaito Sh. Sandberg „Lean in“ anglų kalba.

Pasak jos, knyga parašyta nesudėtinga forma. „Daug įdomų įžvalgų apie moters bei vyro, užimančių aukštas pareigas, vaidmenis. Tekstas paremtas realiomis gyvenimo situacijomis ir žmonėmis“, – pasakoja Viltė.

Tai tikrai geras laikas mokytis užsienio kalbų ir tobulintis, skaitant knygas, klausantis garso įrašų, žiūrint filmus užsienio kalbomis. El. knygos variantą galima įsigyti: https://www.kriso.lt/chapterize-lean-sheryl-sandberg-chapter-chapter-db-97816146401652e.html

Ką renkasi vaikai ir jaunimas

O. Wilde „Doriano Grėjaus portretas“, 2010

Kas iš to žmogui, jei jis laimės visą pasaulį, o praras savo sielą? Šiuo metu nepaprastai populiari „Saulėlydžio“ saga gvildena klausimą: kas yra amžinasis gyvenimas – dovana ar prakeiksmas? Šią temą pirmasis iškėlė nemaraus klasikinio romano „Doriano Grėjaus portretas“ autorius Oscaras Wilde’as.

Tai yra vienintelis žymiausio XIX a. antrosios pusės britų esteto, poeto ir dramaturgo romanas. Pirmąkart išleistas 1890-aisiais, šis kūrinys iki šiol vis dar skaitomas ir nuolat perleidžiamas įvairiausiose pasaulio šalyse.

Romanas aktualus ir XXI a., kuriame jaunystė ir grožis tarsi tapo svarbiausiu keliu į sėkmę ir populiarumą. Ar jauno žmogaus gyvenimo tikslas – būti amžinai jaunam, pardavus savo sielą velniui ir tapus nemirtingam – nėra egocentrizmas ir savimeilė bei savo tapatybės atsižadėjimas amžiams?

Skaitytoja Fausta (17 metų): „Knyga priverčia susimąstyti apie žmogaus vidinį ir išorinį grožį, jų sąsajas. Kiekviename knygos puslapyje randi vertingų minčių apie gyvenimą, jo svarbą, mus supantį grožį. Rekomenduočiau kiekvienam, sielos grožio ieškančiam…“

Nemokamai el. knygą galima rasti portale https://www.ibiblioteka.lt/

M. Bond „Meškiukas, vardu Pedingtonas“, 2012

Linksma šiuolaikinio anglų rašytojo knyga apie meškiuką, iš tolimojo Peru atvykusį į Londoną ir apsigyvenusį ponų Braunų šeimoje. Knyga kupina neįtikėtinų, juokingų meškiuko nuotykių.

Skaitytoja Rugilė (9 metai): „Knygoje aprašytos istorijos suintriguoja smagiais įvykiais. Patiko skaityti apie Pedingtono nuolat iškrečiamas šunybes. Linksma buvo skaityti laiškus, parašytus su klaidomis. Meškučiui patiko valgyti marmeladą, kurio paragauti norėčiau ir aš.“

Šios knygos el. erdvėje, deja, nėra, tad žaiskime su savo meškiukais ir patys kurkime nuotaikingas istorijas.

J. K. Rowling, J. Tiffany, J. Thorne „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“, 2018

Dar viena istorija (prisipažinsiu – neskaičiau nė vienos knygos…) apie vaikų pamėgtą Harį Poterį. Visada buvo sunku būti Hariu Poteriu, ne lengviau ir dabar, kai jis yra darbais apkrautas magijos ministerijos darbuotojas, sutuoktinis ir trijų mokyklinio amžiaus vaikų tėvas. Knygoje grėsmingai susilieja Praeitis ir Dabartis, tėvas ir sūnus suvokia nemalonią tiesą: kartais tamsa išlenda iš netikėčiausių vietų.

Pagal šią knygą sukurta Jacko Thorne’o pjesė yra pirmoji istorija apie Harį Poterį, pastatyta teatre. Jos pasaulinė premjera įvyko Londone, Vest Ende, 2016 m. liepos 30 d.

El. knygos variantą galima įsigyti: https://elektronines.com/j-k-rowling-john-tiffany-jack-thorne-haris-poteris-ir-prakeiktas-vaikas/

Skaitytoja Simona (12 m.): „Įdomu skaityti apie jau užaugusį Hario Poterio sūnų Albą Poterį ir jo nuotykius Hogvartse. Albas patiria daug sunkumų ir įvairių netikėčiausių įvykių. Ši knyga tiks ir patiks bet kokio amžiaus vaikams, gal net ir suaugusiems.“

Konkursas ir parama medikams

Už lango pokštaujant pavasariui, kartu su juo rašykime baltus laiškus apie perskaitytas knygas ir kurkime žodžius gimtajai kalbai, nes pratęsiamas konkursas „Pagiriamasis žodis kalbai“. Būtinos konkurso sąlygos: sukurti 15–20 sakinių apie gimtąją kalbą. Tekste būtina paminėti frazes, žodžius ar motyvus iš poeto Antano Strazdo kūrybos. Parašyti savo vardą, pavardę, gimimo metus ir telefono numerį. Darbus pristatyti iki balandžio 20 d. el. paštu dvdrugelis00@gmail.com; Jei neturite tokios galimybės – saugiai atneškite ir įmeskite į knygų grąžinimo dėžę prie bibliotekos, Nepriklausomybės a. 16.

Dar viena bibliotekos veikla – 3D spausdintuvu gaminti veido apsaugos skydus (nuotr.) ir perduoti juos Rokiškio gydymo įstaigų medikams. Būkime sveiki, atsakingi, palaikykime medikus, saugokime save ir kitus.

Parengė Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva VILKICKIENĖ

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Justina
Justina
2021 4 vasario 11:44

Labai fainos rekomendacijos, aš asmeniškai rekomenduoju https://fantastinesknygos.lt