Literatė Gražina Pitrėnienė (iš kairės) apdovanota „Gimtojo...“ prenumerata. N. Šulcienės nuotr.

Nuo ankstyvo pavasario paskelbtas konkursas su laukė 18 autorių darbų. Jų žanras – įvairus: nuo eilėraščių iki sakmių, prozos kūrinukų.

Pasak Rokiškio literatų klubo „Vaivorykštė“ vadovės Salvinijos Kalpokaitės, šis konkursas buvo noras nors maža dalele prisidėti prie šiemet vykstančių Rokiškio, kultūros sostinės, renginių.

„Kiekvienas konkurso dalyvis savo miestą stengėsi pamatyti vis kitomis spalvomis: vieniems – tai vaikystės prisiminimuose iškylantys gimtinės vaizdai, kitiems – krašto šviesuolių lopšys, – sakė trumpai pristatydama autorių darbus S. Kalpokaitė. – Kiekvienas autorius tai aprašė savaip, viską pirmiausiai pajusdamas pats, ieškodamas pačių taikliausių žodžių apibūdinti savo emocijas.“

Kad neprailgtų gražus pavakario pasibuvimas, susirinkusieji klausėsi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Rokiškio rajono filialo mišraus vokalinio ansamblio „Nemunėlis“, kuriam vadovauja  Birutė  Puriuškienė. Ansamblio vadovė ir „Vaivorykštės“ literatų klubo garbės pirmininkė Vida Papaurėlienė yra sukūrusios ne vieną dainą. Skambi melodija, gražios eilės ir šį kartą džiugino susirinkusiuosius. Smagu, kad mūsų krašto literatų sukurtos eilės tampa dainų žodžiais.

Pasak S. Kalpokaitės, šis literatūrinis konkursas neturėjo tikslo išrinkti vieno laureato. Išklausius konkurso komisijos narių nuomonę, buvo apdovanoti autoriai, kurių kūryba sulaukė daugiausiai įvertinimų.

Atminimo dovanėlėmis apdovanoti Alina Valantinavičienė, Danutė Mažeikienė, Jolanta Augulienė, Alfonsas Keraitis, Monika Varaneckienė, Alė Kazlauskienė. Laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ prizas – prenumerata – atiteko tarmiškai rašančiai Gražinai Pitrėnienei. Jaukiame pasibuvime skambėjo ne tik dainos, bet ir pačių literatų skaitomos eilės.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: