blank
Marcelės legenda“ – spektaklis apie Lietuvos žvalgybos legendą Marcelę Kubiliūtę, kilusią iš mūsų krašto. Teatro archyvo nuotr.

Ryškiausias moters vaidmuo ir scenarijus

Lietuviškieji mėgėjų teatrų „Oskarai“ – šventė „Tegyvuoja teatras“ – vyksta kas antrą pavasarį.
Nominantai buvo atrinkti iš maždaug 80 geriausių spektaklių, sukurtų per dvejus metus. Dėl nominacijų varžosi šimtai aktorių, režisierių ir kitų teatro kūrėjų.
Iš viso šiemet yra 70 nominuotųjų, kurie pretenduoja į devynias statulėles „Tegyvuoja teatras“.
„O kol kas džiūgaujame, švenčiame, didžiuojamės dviem nominacijomis!“ – sako režisierė N. Danienė. Viena geidžiamiausių nominacijų – „Ryškiausias moters vaidmuo“ – Žanetai Šiškūnaitei-Jasinevičienei už Marcelės vaidmenį. Antroji – „Ryškiausias spektaklio scenarijus, inscenizacija“ – režisierei scenaristei N. Danienei.

Tūkstantį kartų išbandė režisierės kantrybę

Spektaklis „Marcelės legenda“ sukurtas pagal kraštietės, lietuviškos žvalgybos legendos Marcelės Kubiliūtės biografiją ir dienoraščius, o Žanetos vaidmenį gerai įvertino ir spektaklį matę M. Kubiliūtės artimieji. Pati Žaneta, pirmą kartą užlipusi ant Rokiškio teatro scenos, – kukli – „be kitų ji nieko nebūtų padariusi“. „Tikiuosi, režisierė užčiuopė manyje daugiau potencialo nei tik fiziniai duomenys. Bet šito reikėtų paklausti jos pačios. Manau, Neringai ir taip nemažas iššūkis ir galvos skausmas. Kaip priversti aktorių suvaidinti savybes, kurių jis niekada neturėjo ir kažin ar kada beturės. Aišku, ir pati ieškojau sąlyčio taškų. Tokių, kurie mane labiau priartintų prie Marcelės kaip asmenybės, padėtų labiau įsijausti į vaidmenį, suprasti, kodėl ji elgėsi vienaip ar kitaip“, – dar prieš premjerą „Gimtajam…“ sakė Ž. Šiškūnaitė-Jasinevičienė. O šiandien feisbuke ji rašo: „…žinau, kad iki tos pergalės aš tūkstantį kartų išbandžiau Neringos kantrybę, pykau, keikiausi, bet kai tavimi kiti tiki labiau nei tu pats savimi, negali to tiesiog numesti…“

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments