Gimnazijos archyvo nuotr.

Tam, kad partneriai pažintų Rokiškį, jiems teko pėsčiomis apeiti Rokiškio miestą ir atrasti įvairiausius objektus pagal užduočių žemėlapį „Pagauk kiškį“. Rokiškio krašto muziejuje mobilumo dalyviai tapė ant stiklo ir gamino žalvarinius papuošalus. Gerą įspūdį susitikimo dalyviams paliko apsilankymas Salų dvare. Čia jie susipažino su dvaro istorija ir, šildydamiesi aviečių bei čiobrelių arbata, pynė tautines juosteles, piešė šokoladu. Visi atvykusieji patyrė, kaip autentišką dvaro dvasią pagyvina modernios technologijos (patiekalus išvežiojantis robotukas) bei Rokiškio tautodailininkų kuriami darbai. Nepaprastai linksmą edukaciją projekto dalyviams parengė Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos edukatorės. Susitikimo dalyviai drauge skaitė istoriją „Akmenų sriuba“. Visi išklausė ne tik pamokantį pasakojimą, bet ir kartu grojo, dainavo, mokėsi atsikratyti negerų minčių ir emocijų.

Anykščiuose buvo aplankytas Angelų muziejus. Dalyviai ne tik susipažino su nuostabiais meno kūriniais, bet ir patys pabandė atlikti muzikinius kūrinius bei pašnibždėti angelui savo norus. Graži ta mūsų Lietuva… Jos gamtos peizažais gėrėjomės nuo Šv. Mato bažnyčios bokšto, Lajų take ir nuo Kalitos kalno… Projekto dalyvius iš Turkijos, Latvijos ir Slovakijos sužavėjo senieji lietuvių amatai bei duonos kepimo edukacija Niūronių kaimo troboje. Nors ir kokie sotūs buvo tradiciniai pietūs, dauguma laužė savo išsikeptos duonelės kepaliuko kampą ir mėgavosi dar šilta duonele. Sugrįžtant į Rokiškį autobuse skambėjo dalyvių dainuojamos dainos ir juokas…

Viena diena buvo skirta edukacijoms MO muziejuje ir pažinčiai su Vilniumi bei jo senamiesčiu. Edukacijose ,,Vizualinio mąstymo metodas“ ir ,,Graffiti piešiniai: meninė raiška ar miestą teršianti keverzonė“ mokiniai mokėsi meno kūriniuose atrasti įvairias prasmes, neregenčiajam asmeniui apibūdinti tai, kas pavaizduota paveiksle, ir galiausiai palyginti įsivaizdavimą su konkrečiu meno kūriniu. Pažinčiai su Vilniaus senamiesčiu buvo mokiniams pateikta dar viena užduotis – mišriose komandose pagal pateiktas užuominas jie turėjo surasti Šv. Onos bažnyčią, Užupio Angelą, undinėlę ir Konstituciją, priešais Katedrą esančią stebuklingą plytelę ir daug kitų objektų. Tai buvo dar viena diena, kupina naujų patirčių, teigiamų emocijų bendraujant tiek su partneriais, tiek su sutiktais žmonėms iš Australijos bei Amerikos. Pakeliui namo lietuviškas ruduo padovanojo dvigubas vaivorykštes ir pilną dangų kamuolinių debesų.

Kūrybinės bei pažintinės veiklos vyko ir gimnazijoje. Kol mokytojai iš partnerių mokyklų vedė lietuvaičiams pamokas apie savo šalis, miestus ir mokyklas, projekto nariai relaksacijos erdvėje reflektavo apie dalyvavimą projekto veiklose, dalinosi įsimintiniausiais projekto momentais, rašė vieni kitiems palinkėjimus. Iš gausybės mobiliame stende eksponuojamų projekto nuotraukų susitikimo dalyviai turėjo išsirinkti vieną labiausiai jų emocinę būseną atspindinčią nuotrauką ir paaiškinti kitiems savo pasirinkimą. Vyko ir langinių tapymo dirbtuvės. Kiekvienos šalies komanda tapė langines savo šalies langui…

Per savaitę buvo atlikta daug veiklų – apkeliauta, pamatyta, susipažinta. Laikas sertifikatams ir padėkoms. Muzika ir šokis padeda suprasti vieniems kitus be žodžių, patirti nuostabių emocijų ir bendrystės džiaugsmą. Šio projekto ,,traukinio“ kelionė baigta. Ji buvo ilgesnė nei įprastai, nes truko trejus metus. ,,Keleiviams“ teko įveikti pandemijos išbandymus, karo Ukrainoje neramias nuojautas… Laikas atsisveikinti. Tikime, kad projekto metu įgytos naujos žinios ir patirtys bus naudingos, kad pažinti nauji miestai ir žmonės gyvens dalyvių širdyse ir atmintyje…

Projekto koordinatorė I. Laužadienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: