Vasario 16 d. 12.30 val. „biplanai“ koncertuos Nepriklausomybės aikštėje Rokiškyje. Grupės archyvo nuotr.

Pradžia Šv. Mato bažnyčioje

Iškilmės prasidės 11 val. šv. Mišiomis Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. 12 val. numatyta iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija. Kartu prie Nepriklausomybės paminklo matysite Rokiškio liaudies teatro kompoziciją „Trys monologai apie Lietuvą“. „Programa parengta pagal Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės, Vydūno ir Juozo Tumo-Vaižganto tekstus. Čia matysime tai, ką aktoriai rodė Dainų šventės atrankoje, tik šiek pakeista, modifikuota. Vaidins Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė, Arūnas Skardžius ir Eligijus Daugnora“, – sakė M. Katinauskienė.

Nupirkta 500 molinių varpelių

Vėliau, 12.30 val., veiksmas persikels toliau į Nepriklausomybės aikštę, kur koncertuos grupė „Biplan“. „Dar iki koncerto Rokiškis prisijungs prie visoje Lietuvoje vyksiančios 100 varpo dūžių ir varpelių akcijos „Gloria Lietuvai“. Šimtą kartų skambės bažnyčios varpai, o aikštėn susirinkusiems žmonėms bus išdalinti moliniai varpeliai, kad visi galėtų prisijungti bažnyčios varpų. Iš viso  nupirkta 500 varpelių. Jie, papuošti šimtmečio įspaudu, liks žiūrovams. Taigi ne tik prisidėsite prie akcijos, bet ir gausite dovanų“, – sakė kultūrinės veiklos vadybininkė.

Bendruomeniškumo akcijos „100 kėdžių“ kulminacija numatyta per „Biplan“ koncertą Nepriklausomybės aikštėje. „Kaip ir skelbta, akcijos dalyviai – šimto žmonių komandos, norinčios gauti dovanų šimtą kvietimų į festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ spektaklius. Burtų keliu bus ištrauktas komandos skaičius ir laimėtojams įteiktas kvietimo paketas. Akcija domimasi, tik rokiškėnai neskuba registruotis, tad raginame paskubėti. Tai puikiausia proga nemokamai pamatyti   ir O. Koršunovo, ir  E. Nekrošiaus, ir kitus spektaklius festivalyje, kuris prasidės tą patį vakarą“, – sakė M. Katinauskienė.

15 val. Kultūros centro didžiojoje salėje žiūrovų laukia iškilmingas valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimas. Jame numatyta Juodupės gimnazijos 3–4 klasių mokinių istorinė-literatūrinė kompozicija „Kelias į Vasario 16-ąją“, rajono savivaldybės mero pranešimas, LR Seimo narių sveikinimai, jungtinė rajono kultūros ir švietimo įstaigų meninė programa, kurioje pasirodys Kultūros centro ir Choreografijos mokyklos kolektyvai.

Ruošiamas kitoks festivalio atidarymas

Vakare, 19 val., – XXXIV Lietuvos profesionaliųjų teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams: teatro šviesos odisėja. Vasario 16-oji–Kovo 11-oji“ atidarymas Kultūros centre. Renginys nemokamas, tačiau į jį patekti bus galima tik su specialiais kvietimais. Kaip juos gauti? M. Katinauskienė sakė, jog nuo vasario 12 d. perkant bilietus į festivalio spektaklius kvietimų galima teirautis Kultūros centro kasoje. „Vienam žmogui galima gauti ne daugiau kaip dviejų vietų kvietimą, tačiau salė – ne guminė, tad kvietimų skaičius ribotas“, – sakė vadybininkė.

Pirmą kartą festivalio atidarymo ceremonijai nėra numatytas pernykščių festivalio nugalėtojų spektaklis. Šiemet rengiama visai kitokia atidarymo ceremonija. Anot M. Katinauskienės, ji turėtų būti įspūdinga.

„Tai bus 40–45 minučių meninis festivalio spektaklių pristatymas. Kuriamas specialus modernus  video, norime, kad būtų įdomu ir jaunimui. Taip pat laukia žiuri bei valdžios atstovų sveikinimo žodžiai, keturios teatro mūzos, specialūs Choreografijos mokyklos numeriai. Visa tai režisuoja Monika Gorovniova ir direktorė Irena Matelienė“, – sakė M. Katinauskienė.

 

 

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie