Aktyvus rajono literatas Antanas Gintautas Žilinskas. Redakcijos archyvo nuotr.
Aktyvus rajono literatas Antanas Gintautas Žilinskas. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Kažkodėl ta mūsų gamta labai šykšti vaivorykščių. Jei lietutis, tai tik iš apniukusio dangaus, nepraleidžiančio jokio spindulio. Ir tik retkarčiais bent dalį mūsų panoramų  aplanko nuostabaus grožio įvairiaspalvis lankas.

Vis dėlto gera gyventi Rokiškyje. Čia tiek žalumos, kad beduinai atiduotų visą savo naftą už žalią pušies šakelę ar kadagį, nupraustą ryto rasos.

Tačiau savo vaivorykščių, ypač „Vaivorykštės“  literatų klubo,  mes neatiduotume net už Donbaso akmenis ar už Dubajaus bei Maskvos dangoraižius. Mes – rokiškėnai. Kokie esame, tokie ir būsime. Gal šiek tiek protingesni, geresni, tautiškesni.

„Vaivorykštės“  literatai žino, kad krašto dvasiniam išlikimui lietuviška poezija ypač reikalinga. Kaip ir visai Lietuvai. Jei ne Maironio posmai, ne Kudirkos tautiški įpareigojimai, Baranausko šilelio žaluma ar Vaičaičio nostalgija, mūsiškių Širvio ar Kairio lyrika, vargu ar šiandien rašytume lietuviškai, ar Lietuva vis dar būtų lietuviška. Tik tas rokiškietiškas pragmatizmas, tas materialinės gerovės godulys…  Jis, tiesa, būdingas visoms miniatiūriškoms tautelėms, kur švietimas didžiausią dėmesį skyrė ne matematikai, tautinei savimonei, o anglų kalbai. Išmoksiu „angelskai“, būsiu „bagotas“, o ne kuprotas…

Rokiškyje, ačiū Dievui, literatų netrūksta. Nuostabu, kai į senstelėjusį „Vaivorykštės“ klubą ateina jauni žmonės. Vadinasi, šventa literatūrinio žodžio šviesa Rokiškyje neužges ir ateityje, jį garsins ne tik Strazdelis, Širvys, Lapašinskas, Kairys, bet ir kiti dar nežinomi ateities kūrėjai.

Spalio mėnesį  švęsime „Vaivorykštės“ literatų klubo įkūrimo trisdešimtmetį. Tačiau žinokime, jog Rokiškio krašto literatūrinės tradicijos siekia šimtmečius.

Šio mažo jubiliejaus proga pasirodys ir trečiasis rokiškėnų kūrybos almanachas. Jis šiandien dar kvepia dažais leidykloje.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments