Organizatorių nuotr.

„Šiemet festivalyje STARTAS – net 24-ių šiuolaikinių menininkų programos netradicinėse miesto erdvėse. Žiūrovai čia jau rado ir ras visko – nuo animuotos tapybos parodos, šokio spektaklių ar garso performansų iki šokio, akrobatikos ar BMX dviračių meistriškumo pamokų. Trečius metus rengiamas festivalis išsiskiria tuo, kad nemažai jo programos gimsta čia pat, Rokiškyje, laikinai įsikūrusiose menininkų rezidencijose. Kūrybinėse dirbtuvėse susitinka įvairių šalių bei Lietuvos atlikėjai ir festivalio žiūrovams pristato bendrus kūrybos vaisius. Visi renginiai – atvirti visuomenei ir nemokami“, – pasakoja festivalio koordinatorė Birutė Bagdonienė.

Šių metų STARTO rezidencijoje abstraktaus meno ir filmų kūrėja Ilia Shatokhin iš Rusijos kurs trumpametražius filmus apie vietos gyventojus ir regioną; šokio performansą kartu stato Austrijoje gyvenanti multimedijų bei judesio menininkė Bita Bell ir vietos menininkė, šokėja ir mokytoja Ieva Lapelytė; Rokiškio miesto garsų ir kultūros performansą kurs menininkė Daina Dieva.

Žiūrovams pristatomi trys šokio spektakliai: Europoje ir Azijoje nuolat gastroliuojančios Etta Ermini (Jungtinė Karalystė) šokio teatro trupės pasirodymas „Roadworks“ kartu su BMX dviračio „šokėju“, Latvijos menininkių šokio spektaklis „Tai, ką matau“ ir Lietuvoje Auksiniam scenos kryžiui už atlikimą nominuotas Vilmos Pitrinaitės „Somaholidays“.

Šokio spektaklio „Tai, ką matau“ atlikėja, Latvijos šokio apdovanojimuose nominuota Laura Kuške atkreipia dėmesį į gerą tendenciją visame Baltijos regione – didmiesčiai nebėra išskirtiniai šiuolaikinio meno lopšiai. „Šiuolaikiniam menui svarbu „išeiti“ iš tankiai apgyvendintų miestų ir pasiekti mažesnių bendruomenių žmones. Tik tada šalyje stiprėja kultūrinis švietimas, platėja žmonių pasaulėžiūra, kuriasi ir stiprėja mąstanti, atvirų pažiūrų visuomenė“, – pabrėžia L. Kuške.

Festivalio STARTAS programoje taip pat veikia dvi parodos – Olgos Guse (Rusija, Vokietija) animuoti tapybos filmai ir Klauso Richter fotografijos paroda „Cikorija“. Įdomu tai, kad Austrijoje gimęs ir augęs fotografas K. Richter šiuo metu gyvena Bajorų kaime prie Rokiškio – čia jis randa daugybę įkvėpimų ir regi plačias menines perspektyvas.

Tačiau šįkart K. Richter festivaliui demonstruoja kitos bendruomenės aktualijas: „Mano darbai „Cikorijos“ nuotraukų cikle pasakoja apie romų gyvenimą Vakarų Vengrijoje. Šie žmonės yra užstrigę pasaulyje, kuriame, viena vertus, jie jau pametė savo tradicijas, bet, kita vertus, jiems vis dar nepavyksta visiškai integruotis į visuomenę.“

„Kasmet kruopščiai atrenkame regionui, šaliai ir svečiams aktualius šiuolaikinio meno darbus – tokius, kurie skleidžia stiprią žinutę ir nagrinėja šiandienos socialines, kultūrines, politines temas. Per pirmuosius dvejus festivalio metus Rokiškio festivalyje jau apsilankė per 50 menininkų iš keliolikos šalių – turėjome svečių net iš Meksikos, JAV ir Australijos“, – skaičiuoja B. Bagdonienė. Kai kurie menininkai į festivalį grįžta antrąkart ir visad šiltai atsiliepia apie atvirą regionų auditoriją, ištroškusią šiuolaikinio meno renginių.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: