„Kultūros inovacijos“ nuotr.

Energingi, veržlūs, idėjų nestokojantys jaunuoliai žino, kad vasaros atostogas galima praleisti įdomiai ir naudingai. Klausiate, kur ir kaip? Į rūpimus klausimus atsako vaikų ir jaunimo vasaros stovyklas organizuojanti „Kultūros inovacijų“ vadovė Vaiva KIRSTUKIENĖ.

– Kokios stovyklos numatomos artimiausiu metu? Kokio amžiaus grupėms jos skirtos?

– Net dvi stovyklos rugpjūčio 7–11 dienomis startuoja vienu metu.

Pirmoji stovykla – kino edukacinis projektas. Kinas gali būti intriguojantis ir įdomus, tačiau kino pamokos – kur kas įdomesnės, leidžiančios atsiskleisti kūrybinėms idėjoms. Iš arčiau pažinti kino virtuvę Rokiškyje kviečiame 10–15 metų vaikus. Antroji, ne mažiau įdomi stovykla, skirta 10–12 m. vaikams – „Kūrybiškos dienos“. Jos metu vyks įvairūs dailės užsiėmimai. Tai edukacinis projektas, kurio tikslas – skatinti ir ugdyti kūrybiškumą.

Trečioji stovykla „Kuriu ir mokausi su žvaigžde“ vainikuos besibaigiantį vasaros sezoną. Stovyklos pradžia – rugpjūčio 14 d. Laukiame talentingo jaunimo nuo 16 m. Tačiau patirtis įrodė, jog talentams nėra amžiaus cenzo. Pernai vykusioje stovykloje buvo ir vyresnių, 20–30 metų, dalyvių. Svarbiausia – didžiulis noras ir motyvacija. Ši stovykla – unikali galimybė tobulėti, o galbūt padėsianti surasti kitokį gyvenimo kelią.

– Kokia stovyklų trukmė? Kas stovyklų vadovai-mokytojai?

– Penkių dienų stovykla „Kūrybiškos dienos“ vyksta antrus metus. Be kūrybinių užsiėmimų su dailininkais Mariumi Skrupskiu ir Kristina Zaveckiene, stovyklautojai džiaugsis ir kitokiais aktyviais užsiėmimais. Vaikams nuobodžiauti neleis Neringa Danienė ir Gintarė Cegelskienė. ZUMBA instruktorė Inga Pilipavičiūtė-Baltrūnė ir Jandra Kovalevske užburs ritmingų šokių judesiais.

Edukacinė penkių dienų stovykla „Kino pamokos“ Rokiškyje vyksta šeštąjį kartą. Ji išsiskiria įdomiu ir interaktyviu kūrybiniu procesu. Garantuojamas ne tik kokybiškai praleistas laisvalaikis, bet ir ne mažesnė edukacinė reikšmė. Vaikai ne tik kuria kiną: antrus metus siūlome ir aktorinio meistriškumo pamokas. Laisvu laiku bus organizuojamos šokių ir fizinį aktyvumą skatinančios veiklos, o žvaigždėtais rugpjūčio vakarais stebėsime kino filmų seansus. Stovyklos vadovai – savo srities profesionalai – žinomas teatro ir kino aktorius Marius Jampolskis bei kino režisieriai, edukatoriai Andrius Blaževičius ir Dovilė Šarutytė.

Ilgiausiai, šešias dienas, vyks stovykla „Kuriu ir mokausi su žvaigžde“. Jos metu dalyviai kartu su vadovais atliks praktines užduotis, užsiėmimuose įgytas žinias pritaikys pasirodydami scenoje. Pagrindinės veiklos susijusios su dainavimo, aktorinio meistriškumo tobulinimu, tuo pačiu ugdant jaunuolių kūrybinį potencialą.

Užsiėmimus ves ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų pripažinimą pelnę profesionalaus meno atstovai. Vokalo paslapčių mokys pedagogas Povilas Meškėla, dainavimo pedagogė, muzikos terapijos magistrantė Indrė Launikonytė, muzikos edukologė Rasa Šakalienė ir gitaros mokytoja Vilija Urbonienė. Aktorinio meistriškumo patirtimi dalinsis Marius Jampolskis ir Justinas Lapatinskas, jie taps ir muzikinių vakarų vedėjais.

– Kur vyks stovyklos?

– Stovyklos vyks Broniaus Juzelskio sodyboje (Rokiškio r., Juodinių k.). Kadangi stovyklos vyks kelias dienas, sodyboje virs tikras gyvenimas: dalyviai bus apgyvendinti, maitinami.

– Kokia kaina vienam stovyklautojui?

– Kaina svyruoja nuo 60 iki 140 eurų. Į edukacinį projektą „Kuriu ir mokausi su žvaigžde“ galima laimėti stipendiją.

– Kaip kilo mintis rengti tokias stovyklas? Kuo jos ypatingos, kitokios?

– Šiandien vien tik formaliojo ugdymo metu įgytų žinių nepakanka visapusiškam asmenybės ugdymuisi ir tobulėjimui. Mūsų projekto planuojamos kultūrinės veiklos formuoja asmens vertybines nuostatas, didina kultūrinį akiratį, ugdo meninius ir komunikacinius gebėjimus, kūrybinę saviraišką. Kiekvienais metais vaikų ir jaunimo noras atostogų metu dalyvauti įvairiuose mokymosi ir  kūrybiškumo ugdymo projektuose tik didėja. Mums tenka stengtis dar labiau plėtoti veiklas ir ieškoti naujų, inovatyvių sprendimų. Džiugu, kad tėveliai visa tai supranta ir pasitiki mūsų komanda.

Mūsų tikslas nėra priimti kuo daugiau vaikų. Atvirkščiai – svarbus kokybiškas darbas, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę saviraiškai, nepraleistų laiko veltui. Projektus finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Rokiškio rajono savivaldybė ir rėmėjai. Jų dėka galime sau leisti siekti išsikeltų tikslų ir sudėlioti prioritetus. Mus vienija bendri tikslai ir norai, todėl stovykloje esame lyg didelė šeima – susidraugaujame, sunkiai išsiskiriame ir pažadame susitikti ir kitais metais.

– Dėkoju už pokalbį.

Justina DAŠČIORAITĖ

 

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie