J. Kačerausko nuotr.

Pasaulinė kultūros diena švenčiama balandžio 15 d. Lietuva ją mini nuo 2007 m.

Ši diena pasirinkta todėl, kad 1935-ųjų balandžio 15-ąją Vašingtone 21 Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho Paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu. Jos simboliu pasirinkta Taikos vėliava – rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone. Tai meno, mokslo ir religijos simbolis. 2015 m. rugsėjo 10 d. Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto NVO prie Jungtinių Tautų prezidentė Alisija Rodriges Fernandes įteikė Lietuvos Seimui Taikos vėliavą ir paskelbė Lietuvą Taikos Respublika.

Pasaulinės kultūros dienos proga rokiškėnams koncertuos Rasa Juzukonytė (sopranas), Deividas Staponkus (baritonas) ir Aušra Motuzienė (pianinas). Programoje – populiarioji klasika, ištraukos iš operečių, miuziklų, kino filmų.

R. Juzukonytė, baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, stažavosi pas prof. V. Noreiką, prof. I. Milkevičiūtę, prof. R. Maciūtę. Dainavimo techniką, interpretaciją tobulino pas žymius užsienio dainavimo meistrus. Yra įvairių konkursų laureatė. Dainininkė koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, JAV, Čekijoje, Italijoje, Rusijoje, Egipte, Lenkijoje, Rumunijoje, Urugvajuje, Argentinoje, Brazilijoje, Australijoje ir kt. šalyse.

Visi trys atlikėjai – R. Juzukonytė, D. Staponkus ir A. Motuzienė – drauge koncertuoja jau antrą dešimtmetį. Ypatingą vietą jų repertuare užima sakralinė muzika. Atlikėjai kartu ir su kitais partneriais yra giedoję daugiau kaip 50-yje Lietuvos (taip pat JAV, Australijos lietuvių) bažnyčių. Kasmet gieda Šilinių, Žolinės, Vilniaus Aušros Didžiuosiuose Gailestingumo Motinos atlaiduose.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie