blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Repeticijas išskaidė

„Atnaujinome meno kolektyvų veiklą. Nežinia, koks bus krikštas. Dabar keistas jausmas tiek laiko nemačius tų žmonių. Aišku, vieni kitų pasiilgom. Per savaitę repeticijose turėtų apsilankyti iki trijų šimtų saviveiklininkų. Repeticijas išskaidėme iki dešimties žmonių, sudėliojome srautus, kad vieni su kitais kolektyvai nesusitiktų. Pasirūpinome, kad būtų ir valoma, ir dezinfekuojama, ir vėdinama. Tai mums iššūkis, nes beprotiškai daug reikalauja apsaugos priemonių“, – sakė V. Kirstukienė.

KC patvirtino repeticijų tvarką. Pagal ją, patys kolektyvų vadovai registruos ateinančius saviveiklininkus. „Yra atsakomybė. Jei kažkas atsitiktų,  kai kas susirgtų, atsivertę žurnalus galėtume „atsekti galus“, nenervinti kolektyvų, kurie neturėjo jokio kontakto“, – sakė direktorė.

Drausti negali

V. Kirstukienė šiomis dienomis tiesiog stebės, kiek žmonės renkasi. „Yra nemažai tokių saviveiklininkų, kuriems per šešiasdešimt. Tokiuose kolektyvuose kaip tremtinių choras „Vėtrungė“ arba vienas seniausių mūsų kolektyvų „Saulala“ – dauguma senjorų, bet negalime drausti jiems repetuoti, tai jų saviraiškos būdas“, – sakė V. Kirstukienė. Iš tėvų, kurių atžalos lanko vaikų ir jaunimo kolektyvus, surenkami sutikimai dalyvauti repeticijose, nes tie vaikai nepilnamečiai. „Sulaukėme kolektyvų vadovų pageidavimų dirbti ir sudarome sąlygas veiklai vykti. Žinoma, yra sąlygų: privalo dezinfekuotis, būti su kaukėmis arba skydais. Tai šiandien visiems prieinamos priemonės“, – sakė V. Kirstukienė. Ji neįsivaizduoja, ar repeticijas, KC veiklą tikrins higienistai, tačiau sakė, kad jų nebijo, nes įgyvendins visus reikalavimus, nepaisant to, kad juose daug kas „suvelta“ ir nuolat keičiama. Repeticijos vyks didelėse erdvėse – fojė, didžiojoje ir mažojoje salėse, maži kolektyvai repetuos studijose, choristai stovės kas du metrus.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: