Pilnas grafo atliktų visų Lietuvoje ir Baltarusijoje gyvenančių paukščių kiaušinių piešinių albumas 1850 m. išleistas Paryžiuje. Rokiškio krašto muziejaus nuotr.

Iš grafo bibliotekos

Be medžiagos apie K. Tyzenhauzą, eksponuojama knygelė iš jo bibliotekos. Krašto muziejus iš bibliofilo Kaune pernai įsigijo vertingą eksponatą – knygelę, kuri buvo K. Tyzenhauzo (1786–1853) bibliotekoje. Knygelė prilygsta kortų kaladei ir telpa delne. Pasak muziejininkų, tai kelioninė maldaknygė, iš kurios meldėsi šventoji Jadvyga.

Vienas garsiausių giminės atstovų

Rokiškio grafystės paveldėtojas istorikų yra laikomas vienu garsiausių Tyzenhauzų giminės atstovų, palikusių pėdsaką daugelio Europos šalių istorijoje. Anot muziejaus Istorijos skyriaus vedėjo Giedriaus Kujelio, jis buvo Napoleono gvardijos lenkų korpuso lietuvių  pėstininkų 19-ojo pulko pulkininkas, dalyvavo net Tautų mūšyje (Leipcigo mūšis) ir tik po Napoleono pralaimėjimo pasinėrė į mokslinę veiklą. Grafas, Lietuvos zoologas, daugiausia nuveikęs ornitologijos srityje, parengė ir išleido keliolika ornitologijos veikalų, sukaupė didelę paukščių iškamšų ir kitų eksponatų kolekciją. Jis – taip pat ir karininkas, tačiau jo veikla su karyba nesiejama. Grafas Konstantinas rėmė mokslą ir kultūrą, rinko ir kolekcionavo paveikslus.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie