J. Kačerausko nuotr.

Amerikietiškojo avangardinio kino krikštatėviu vadinamo J. Meko žodžiai „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ tapo šių metų knygų mugės šūkiu, šiam kūrėjui skiriamas išskirtinis dėmesys.

„Mugė yra gera proga susipažinti su šiuo pasaulinio masto menininku, kuris Lietuvai šiandien yra gal kiek ir per didelis, – netradicinėje MO muziejuje surengtoje spaudos konferencijoje sakė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis. – Meko mirtis mus visus sukrėtė, nors nebuvo labai tragiška ir ankstyva. Tačiau mums atrodė labai svarbu Vilniaus knygų mugėje paminėti J. Meką.“

Mugėje šiemet laukiama daugiau nei penkiasdešimties garsių užsienio autorių, iliustruotojų, visuomenininkų, o keturių dienų kultūrinių renginių programa kaip niekad turtinga.

Vasario 20–23 d. Vilniaus knygų mugė ir vėl taps nekasdienių susitikimų, intriguojančių pokalbių, atvirų nuomonių bei nesibaigiančių atradimų vieta. Šiais metais ji puikiai atspindės ir J. Meko žodžius – bus atvira visiems ir nevaržoma jokių formulių.

Knygų mugėje dalyvaus ir rokiškėnai – Krašto muziejus pristatinės naujausius savo leidinius,   Kultūros centras taip pat turės savo stendą.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie