Pam Jenoff „Dingusios Paryžiaus merginos“, 2020 m.

Amerikiečių rašytojos, turinčios teisininkės ir istorikės išsilavinimą, vienuolikos bestseleriais tapusių romanų autorės knyga – tikrais faktais paremta istorija  apie  moteris, kurios per Antrąjį pasaulinį karą buvo Specialiųjų operacijų valdybos agentėmis ir apie kurias daugelį metų niekas nežinojo. Knygoje atveriami 12 moterų, kurių nuolatinė   palydovė buvo  mirties grėsmė ir nežinojimas, kas yra draugas, o kas priešas, likimai.

Tai romanas apie karą, draugystę, pasipriešinimą, išdavystę ir viltį.

Ruta Sepetys „Nelengvu keliu“, 2018 m.

Ši knyga –  tai meistriškai išaustas paslapčių, melo ir tiesos pasakojimas,  primenantis, kad meilė kartais ateina iš ten, iš kur jos negali nė tikėtis, o pats žmogus yra savo laimės kalvis.
Septyniolikmetė mergina, plačiai žinoma kaip viešnamio prostitutės duktė, iš gyvenimo trokšta kur kas daugiau, nei davė gamta. Ji sunkiai dirba, kad galėtų mokytis, o svarbiausia – ištrūkti iš miesto  amžiams nuplauti gėdingą prostitutės dukters vardą. Tačiau paslaptinga mirtis Prancūzų kvartale sujaukia jos planus, ir Džozei tenka rinktis tarp mamos ir vienintelio išties besirūpinančio ja  draugo. Savo kelyje link svajonės ji patiria daug kritimų ir pakilimų, neretai atsiduria prie palūžimo ribos, bet visuomet atsiranda draugas, kuris  motyvuoja  ją siekti tikslo.

Madeline Miller „Achilo giesmė”, 2013 m.

Pirmasis autorės  romanas, iškart sulaukęs didelio viso pasaulio skaitytojų dėmesio. 2012 m. jam pelnytai buvo skirta Jungtinės Karalystės Orange premija už grožinę literatūrą.

 Knyga  atgaivina klasikinę  istoriją apie Trojos karą, apie draugystę, aistrą, išdavystę ir visa persmelkiančią meilę. Antikos herojai autorės lūpomis prabyla kaip niekad gyvai, poetiškai ir aistringai, didvyriai, dievai ir karaliai pasakoja netikėtą karo dėl valdžios ir grožio versiją.

Kathryn Stockett „Pagalba“, 2010 m.

Tai jaudinantis romanas, kupinas kandumo, humoro ir vilties apie juodaodžių tarnaičių ir jų baltųjų ponių santykius. Apie tai, kad jokios draugystės tarp juodųjų ir baltųjų neegzistuoja.  Apie taisykles, kurios trukdo laisvai gyventi. Apie ribas, kurios nubrėžtos kiekvieno galvoje, ribas, kurių mes laikomės, ir tas, kurių nepaisome. Apie tris moteris, dūstančias savo miesto ir gyvenamojo laiko užbrėžtose ribos, amžinas ir universalus pasakojimas apie tas ribas,

Elena Ferrante „Nuostabioji draugė“, 2020 m.

Tai pirmoji paslaptingosios italų rašytojos „Neapolietiškos sagos“ knyga, kuri pradeda keturių įtraukiančių romanų kelionę. Knyga apie dviejų mergaičių  draugystę, kurią išbandys  laikas.  Rašytoja romane nagrinėja moteriško tarpusavio ryšio prigimtį ir mergaičių tarpusavio santykius, kuriuos  žymi ne tik naivios vaikiškos draugystės nuotykiai, bet ir arši tarpusavio konkurencija su jai būdingu pietietišku temperamentu. Šalia skaitytojai matys Neapolio ir visos Italijos gyvenimą, o siužetas kunkuliuos lyg šalia miesto dangun besistiebiantis Vezuvijus.

Knygos esmė – draugės žino, kad  sunkiausiais savo gyvenimo momentais jos galės viena kita pasitikėti.

Vaikams ir jaunimui –  šviesiai, mistiškai  ir su humoru apie švilpiko ir gėlės, varniuko ir voveriuko, Pūkuotuko, Hario Poterio ir jų draugų nuotykius.

Benas Bėrantas „Riešutų tortas“, 2020 m..

Knygos herojai – varniukas ir voveriukas vienas kitam yra ir sąžinės balsas, ir mažo nusikaltimo bendrininkai. Juk svarbiausia būti kartu, net jei tai reiškia, kad kartais teks palaikyti ir pačius kvailiausius sprendimus, o vėliau kartu dėl jų gailėtis.

Knister „Draugystė su piene“, 2013 m.

Spalvinga, graži vaikiška knygelė. Tai pasakojimas apie švelnią kaip pienės pūkas meilę ir pasitikėjimą.
Atrodo trumputis pasakojimas, bet jame slypi daug žinių apie gamtą, jos dėsningumus. Kokia graži ir nuostabi iš pradžių būna pienė, kol vieną dieną tas grožis virsta pūkeliais, kuriuos išnešioja vėjas, Arba kuriuos taip mėgsta pūsti vaikai. Taip ir čia, švilpikas draugavo su šia gražia geltonąja gėlele, mylėjo ją ir saugojo, kol vieną dieną pienė paprašė papūsti į jos pūkelius. Ji nepaaiškino švilpikui, kad tai jos sėklos, ir, kad kitą pavasarį ji sugrįš ir ne viena. Ji tik paprašė pasitikėti ja, kad ir kas nutiktų, pažadėdama, kad viskas bus gerai. O kaip buvo, sužinosite perskaitę šią knygelę.

Joanne K. Rowling „Haris Poteris ir Išminties akmuo“, 2005 m.

Ši, pirmoji, serijos apie Harį Poterį dalis žymi lūžį rašytojos karjeroje ir milžinišką pokytį vaikų ir paauglių literatūroje.

Haris Poteris – vienuolikmetis akiniuotas berniukas, našlaitis, kurį augina dėdė ir teta. Jo gyvenimas šioje šeimoje – tikra kankynė, Haris yra nuolat žeminamas ir varinėjamas. Poterio gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kai pašto pelėda atneša jam kvietimą mokytis Hogvartso burtų mokykloje. Berniukas ne tik pagaliau ištrūksta iš savo kankintojų šeimynėlės, bet ir patenka į jaudinantį nuotykių, mistikos ir kerų pasaulį. Jis išmoksta burti, skraidyti ant šluotos, padeda išperinti slibiną. Galiausiai, Haris Poteris susiranda ištikimų ir nuoširdžių draugų. Tačiau ten, kur yra draugų, atsiranda ir priešų…

Vytautas Račickas „Geriausias draugas“, 2009 m.

Pagrindiniai knygos herojai – kaimo bei miesto vaikai: guvus išdykėlis Vaciukas, geraširdis Domukas bei jų draugai. Vaizduojamas vaikų gyvenimas mokykloje, namie, gamtoje. Apsakymams būdingas humoras.

Aleksander A. Milne „Pūkuotuko pasaulis“, 2018 m.

Tai knyga apie nepamirštamąjį Mikę Pūkuotuką ir jo nuotykius Šimtamylėje Girioje kartu su šauniaisiais draugais Paršeliu, Nulėpausiu, Triušiu, Pelėda ir kitais.

Jau daug metų šios knygos herojai džiugina viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius, jos išverstos daugiau kaip į penkiasdešimt pasaulio kalbų.

Knyga iliustruota originaliomis spalvotomis Ernesto Hovardo Šepardo iliustracijomis, su kuriomis lietuvių skaitytojas supažindinamas pirmą kartą.

Parengė Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: