J. Kačerausko nuotr.

„Rokiškis dar neseniai buvo unikalus ir tuo, kad Panevėžio kolegija čia ruošė vargonininkus. Tai buvo savita Rudolfo Lymano indėlio į mūsų kultūrą tąsa. Labai gaila, kad šios mokyklos neišsaugojome, reikia išsaugoti bent jau festivalį, kuris leidžia grįžti buvusiems studentams“, – sakė Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Matelienė.

Festivalio atidaryme koncertuos Monika Streitova – viena produktyviausių Čekijos fleitos atlikėjų, taip pat Marekas Grabelis – vienas geriausių viduriniosios kartos Slovakijos vargonininkų.

„Per du dešimtmečius festivalis yra tapęs svariu Rokiškio miesto kultūriniu reiškiniu, reprezentuojančiu miesto istoriją ir dabartį, o festivalio koncertai turi išsiugdę savąjį klausytoją bei kasmet pildosi naujais. Festivalis sulaukia gausaus vargonų bei klasikinės muzikos atlikėjų, norinčių pristatyti savo muzikines programas, dėmesio, jo svarbą liudija partneriai: Nacionalinė vargonininkų asociacija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Čekijos Respublikos ambasada. Festivalio pasisekimą taip pat lemia bendradarbiavimas su Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bendruomene ir dekanu Eimantu Noviku“, – sakė Kultūros centro kultūrinės veiklos koordinatorė Audronė Telšinskienė.

Trečius metus vargonų muzikos festivalį organizuoja Rokiškio kultūros centras. Nuo rugpjūčio 15 iki spalio 6 dienos vyksiančio renginio metu  numatyta trylika koncertų. Jie skambės Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, tik  rugpjūčio 17 dienos koncertas suplanuotas Rokiškio krašto muziejuje.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie