J. Kačerausko nuotr.

„Rokiškis dar neseniai buvo unikalus ir tuo, kad Panevėžio kolegija čia ruošė vargonininkus. Tai buvo savita Rudolfo Lymano indėlio į mūsų kultūrą tąsa. Labai gaila, kad šios mokyklos neišsaugojome, reikia išsaugoti bent jau festivalį, kuris leidžia grįžti buvusiems studentams“, – sakė Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Matelienė.

Festivalio atidaryme koncertuos Monika Streitova – viena produktyviausių Čekijos fleitos atlikėjų, taip pat Marekas Grabelis – vienas geriausių viduriniosios kartos Slovakijos vargonininkų.

„Per du dešimtmečius festivalis yra tapęs svariu Rokiškio miesto kultūriniu reiškiniu, reprezentuojančiu miesto istoriją ir dabartį, o festivalio koncertai turi išsiugdę savąjį klausytoją bei kasmet pildosi naujais. Festivalis sulaukia gausaus vargonų bei klasikinės muzikos atlikėjų, norinčių pristatyti savo muzikines programas, dėmesio, jo svarbą liudija partneriai: Nacionalinė vargonininkų asociacija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Čekijos Respublikos ambasada. Festivalio pasisekimą taip pat lemia bendradarbiavimas su Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bendruomene ir dekanu Eimantu Noviku“, – sakė Kultūros centro kultūrinės veiklos koordinatorė Audronė Telšinskienė.

Trečius metus vargonų muzikos festivalį organizuoja Rokiškio kultūros centras. Nuo rugpjūčio 15 iki spalio 6 dienos vyksiančio renginio metu  numatyta trylika koncertų. Jie skambės Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, tik  rugpjūčio 17 dienos koncertas suplanuotas Rokiškio krašto muziejuje.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie