J. Kačerausko nuotr.

„Tai naujiena, kuri, tikimės, turėtų „prilipti“ Rokiškyje. Jauki vieta ir daug žiūrovų sulaukę ankstesnieji seansai inspiruoja šią veiklą tęsti. Svarbu, kad tik oras leistų. Kino vakarai po atviru dangumi  rugpjūtį galėtų tapti tradicija“, – sakė Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė.

Pirmą seansą rugpjūčio 5 d. tuo pačiu metu transliuos visa Lietuva, o kitus filmus, į kuriuos kviečiami žiūrovai, organizatoriai išrinko pasitarę su kino profesionalų rekomendacijomis. Į kai kurių filmų pristatymus, anot V. Kirstukienės, atvyks ir jų autoriai.

Iš viso šiems filmams skirta 800 eurų.

Rugpjūčio 5 d. 21.30  val. žiūrovų laukia „Riešutų duona“ – režisieriaus A. Žebriūno filmas pagal to paties pavadinimo Sauliaus Šaltenio apysaką, pasakojančią tragikomišką istoriją apie dvi šeimas ir jaunuolių meilę. Siužetas supina atsiminimus apie vaikystę kaime, pirmuosius romantiškus jausmus ir tikrojo gyvenimo pradžią. Filme vaidina Algirdas Latėnas, Elvyra Piškinaitė, Saulius Sipaitis, Doloresa Kazragytė, Kristina Kazlauskaitė, Antanas Šurna, Vladas Bagdonas. „Riešutų duona“ tapo kino debiutu aktoriui Kostui Smoriginui.

Rugpjūčio 15 d. 21.30 val. „eglių slėnyje“ numatytas  projekto „Kino pamokos“ pristatymas ir filmas „Vasara“.

„Filmo įvykių fonas – „perestroikos“ išvakarės. Jauni, protingi, talentingi Rusijos žmonės Vakarus jaučia kaip vasaros nakties vėją prie jūros. Režisieriui puikiai pavyko materializuoti maištą, priartėti prie rusų rokenrolo šaknų ir prikelti „Kino“ bei Viktorą Cojų.“ (D. Raustytė) Tik ką prasidėjusio 9–ojo  dešimtmečio vasarą, kai Leningrado pogrindyje griaudi roko muzika, susitinka trys žmonės. 19–metis, vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis Viktoras Cojus, jo tuometinis stabas Maikas Naumenko („Zoopark“) ir jo gražuolė žmona Natalija Naumenko net neįtaria, kad ši vasara bus lemtinga, o jų draugystė, kaip ir jie patys, taps nemirštančia legenda. Vieno nemėgstamiausių Putino režisierių Kirilo Serebrenikovo istorija apie meilę Kanų kino festivalyje buvo apdovanota už geriausią garso takelį.

Rugpjūčio 22 d. 21.30 val. puiki proga dar kartą pamatyti kraštiečio Justino Krisiūno naujausią filmą „Širdys“.

Priminsime, kad  istorija rutuliojasi praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio Lietuvoje, toli nuo miesto šurmulio vaizdingame gamtos prieglobstyje įsikūrusioje sanatorijoje. Tik šios įstaigos gyventojai – ne kokie nors senukai, o stebuklo belaukiantys paaugliai. Jie serga širdies ligomis. Kai kurie viltingai laukia donorų.

Rugpjūčio 24 d. 21.30 val. žiūrovų laukia dar vienas kino seansas – filmas „Stebuklas“. Jo veiksmas rutuliojasi praėjus keleriems metams po Sovietų Sąjungos žlugimo, Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, bankai bankrutuoja, infliacija. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus, kai į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis…

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie