J. Kačerausko nuotr.

Teigiama, kad užims daug moksleivių

Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Kniazytė sakė, jog, palyginti su ankstesniais metais, šiemet stovyklų organizatoriams skirta nemaža suma. Pinigai stovykloms (20 tūkst. eurų ) išdalyti 30-iai švietimo ir kultūros įstaigų, taip pat nevyriausybinėms organizacijoms. „Mes užimsime apie pusė visų mokylio amžiaus vaikų ir Lietuvos mastu tai yra daug“, – teigė D. Kniazytė. Jos žodžiais, Lietuvos siekiamybė – vasarą užimti bent 30 proc. visų mokyklinio amžiaus vaikų.

Duoda pusę reikalingų pinigų

Priminsime, kad šiemet, kaip ir kasmet, rajono savivaldybė skelbė konkursą rengti vaikų ir jaunimo stovyklas. Pateiktos programos atrinktos finansuoti konkurso būdu, tikslas – „plėtoti vaikų ir jaunimo socializacijos galimybes per mokinių atostogas, skatinti vaikus dalyvauti neformaliojo švietimo veikloje, plėtoti šios veiklos įvairovę, sudaryti sąlygas turiningai edukacinei veiklai vaikų vasaros poilsio metu“. Savivaldybės lygmens vaikų vasaros poilsio programos sudaro galimybę jose dalyvauti jauniesiems rajono gyventojams.

D. Kniazytė taip pat priminė, kad savivaldybė per konkursus iš dalies finansuoja savivaldybės lygmens programas, kurių teikėjai turi ir kitų finansavimo šaltinių (nemokamo maitinimo, kitų projektų, tėvų, rėmėjų ). Tiesa, tie šaltiniai turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visos sumos, reikalingos projektui įgyvendinti. Programų teikėjai ir vykdytojai – mūsų rajono švietimo, kultūros įstaigos, asociacijos, kiti juridiniai asmenys, kurių įstatuose įteisinta neformaliojo švietimo veikla.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie