blank
Parodos iniciatorė – Karina Kazlauskaitė. G. Kujelio ir K. Kazlauskaitės archyvo nuotr.

Simboliškas miestui laikas

Viena iš parodos iniciatorių – buvusi studentė Karina Kazlauskaitė – juvelyrė, kuri kartu su draugu jau daugiau nei metus gyvena šalia Rokiškio.

„Abu esame kuriantys: aš metalo meną Telšiuose ir Vilniuje baigusi, o draugas Klausas Leo Richteris – fotografiją Berlyne (dabar baiginėja fotografijos magistrą Vilniaus dailės akademijoje). Šiais metais Rokiškis yra Lietuvos kultūros sostinė. Tai labai simboliškas miestui laikas. Nusprendžiau mus pristatyti ir taip susipažinti su Krašto muziejumi. Teiravausi dėl galimybės surengti parodą ir išėjo taip,  kad mes kartu su Telšių fakulteto Metalo plastikos katedros vedėja Beata Zdramyte pristatėme šios katedros studentų darbų parodą“, – sakė K. Kazlauskaitė. Nors ateityje ji norėtų Rokiškyje surengti savo ir draugo personalines parodas, tačiau jos darbų yra ir dabar pristatomoje ekspozicijoje.

„Su kolegomis iš Telšių mes dažnai diskutuojame ir dalinamės aktualijomis. Taip su B. Zdramyte  bekalbant apie kultūros sostinę netikėtai abiem gimė mintis čia surengti studentų parodą, o Krašto muziejaus žmonės pritarė“, – sakė kūrėja. Jos teigimu, eksponavimas truko nemažai laiko, nes erdvė –  didelė, o ir darbų atsivežta daug. „Man atrodo, paroda bus įdomi visiems, ne tik menus ketinantiems studijuoti moksleiviams, bet ir tiems, kurie nebuvo susidūrę su šiuolaikiniu juvelyrikos menu. Daug netikėto meno“, – kalbėjo Karina.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Rasa
Rasa
2019 11 sausio 9:29

Žurnalistė net nepasivargino išsiaiškinti, kur gyvena Karina. Visai ne šalia Rokiškio…