blank
Koplyčios erdvę atvėrė Kauno dailės gimnazijos mokinių kūrybos paroda ,,Kauno spalvos“.

Meno projektų iniciatyvomis garsėjantis Kamajų Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas Andrius Šukys šventoriuje esančios koplyčios erdvę atvėrė Kauno dailės gimnazijos mokinių kūrybos parodai „Kauno spalvos“. Darbus čia eksponuoja I ir II klasių gimnazistai, vasaros praktikos-plenero metu studijavę gimtojo miesto erdves. Mokinių pasirinkti kūrybos objektai – senoji Kauno architektūra, bažnyčios. Stebint ir analizuojant gimnazistų kūrybą, matyti, kaip subtiliai jaunieji menininkai atskleidža savo pastebėjimus, suteikdami vaizduojamam architektūros statiniui naujas prasmes. Mokinių darbuose Kauno senamiesčio pastatai pražysta netikėtomis spalvomis, bažnyčių bokštų smailės susilieja su debesų formomis, interjerai vilioja paslaptingomis navomis ir skliautais.

blank

Kūryba prisistatantys Kauno dailės gimnazijos mokiniai, ugdomi mokytojų – kuriančių dailininkų – Sigitos Dackevičiūtės, Giedrės Dadurkevičienės, Jolantos Galdikaitės, Gintauto Vaičio, Ramunės Staškevičiūtės, Aistės Juškevičiūtės ir kt., teigia, kad šioje gimnazijoje mokoma remiantis prieškar­inės Justino Vienožin­skio – iš Rokiškio krašto kilusio dailininko –  meno mokyk­los prin­ci­pais: į tapybą žiūrėti kaip į muzikinį sielos išgyvenimų apsireiškimą, t. y. per spalvų ir formų ritmą, harmoniją, kontrastus ir dinamiką.

Stebint Kauno dailės gimnazijos mokinių kūrybą matyti dar viena svarbi detalė – žmogus čia ugdomas tebepu­oselėjant per daugelį metų susik­losčiu­sias ir išsaugo­tas tradi­ci­jas ir vertybes – meilę savo krašto kultūrai ir pagarbą jos istorijai. Paroda veiks iki Motinos dienos – gegužės 5-osios.

Ž. Semaškienė, parodos kuratorė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments