Jį intelektualai norėtų matyti kaip dvarų kultūros pavyzdį. Stovyklų metu čia ne tik skaitomos paskaitos kalbininkams, gimsta naujos idėjos, verda diskusijos. Jau kelerius metus rengiami ir nemokami koncertai, skamba tarptautinio lygio žvaigždžių atliekama muzika. Tuo tarpu jokio remonto dešimtmečiais nesulaukiantis dvaras griūva – jo būklė kasmet akivaizdžiai prastėja. Mokslo žmonės kasmet spėlioja – ar kitais metais jie galės vėl čia susirinkti…

Salų dvare keturioliktą kartą vykusioje tarptautinėje kalbininkų vasaros mokykloje šiemet dalyvavo apie 40 žmonių, tarp jų kviestiniai lektoriai: Johan van der Auwera  (Antverpeno universitetas, Belgija), Claire Moyse-Faurie (LACITO-CNRS, Paryžius) Sonia Cristofaro (Pavijos universitetas, Italija). Stovyklos idėjinis vadovas – profesorius Akselis Holvoet ir Salose gimusi kalbininkė Gina Kavaliūnaitė – Holvoet. Klausiami, ar kitais metais vėl sulauksime jų ir rokiškėnams taip patinkančių koncertų, svarstė, jog daug kas priklausys nuo atsakingų asmenų požiūrio į dvarą.

Ar stovyklos dalyviai nesiskundžia gyvenantys itin prastomis sąlygomis? „Mokslo žmonės kuklūs, daug ką nutyli“, – svarstė kalbininkai.  Priekaištus dėl atsakingų asmenų požiūrio į minėtą dvarą jie išsakė stovyklą aplankiusiam rajono merui Antanui Vagoniui.

Mokyklos metu draugiškoje ir neformalioje aplinkoje dalyviai pristatė savo tyrimų rezultatus iš įvairių lingvistikos sričių. Kaip ir ankstesniais metais, vasaros mokyklą lydėjo nemokami muzikiniai renginiai, šiemet pirmą kartą spektaklį atvežė „Keistuolių teatras“. Muzikos festivalį finansiškai parėmė Lietuvos kultūros taryba. Savaitę vykusi mokykla surengta iš Lietuvos mokslo tarybos Vilniaus universitetui skirtos finansinės paramos.

Plačiau apie kalbininkus Salų dvare – ketvirtadienio „Gimtajame Rokiškyje“.

 

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie