blank
Organizatorių nuotr.

Bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Vaida Jucienė pirmąją renginio dieną renkasi Norberto Černiausko ir Birutės Bikelytės Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui skirtos knygos „Apie šalius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ pristatymą didžiojoje scenoje, po kurio vyks jaunųjų riterių įšventinimas bei šaulių košės ragavimas.

Šeštadienio vakarą, Didžiojoje scenoje vaikų mylimiausi rašytojai Benas Bėrantas, Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas, Kotryna Zylė ir Justinas Žilinskas arba kitaip muzikinė grupė „Knygų vaikai“ užbaigs vakarą su šokiais ir linksmomis dainomis, nuo kurių skambės visas Dainuvos slėnis.

Pirmos dienos popietę, tėveliai ir vaikų globėjai galės atsipūsti ir pasiklausyti Vaiko psichologijos centro įkūrėjos ir psichologės Monikos Skerytės-Kazlauskienės paskaitos „Žaidimų svarba vaikų raidai ir kaip knygos padeda žaisti“. Daktaro laipsnį turinti specialistė turi ilgalaikę patirtį vaikų psichologijoje ir yra parašiusi ne vieną mokslinį straipsnį apie šeimos santykius ir vaikų brendimo procesus.

Tikriausiai žinomiausias vaikų knygų autorius ir detektyvinių istorijų ekspertas Tomas Dirgėla sekmadienį, Didžiojoje scenoje surengs smagų pasirodymą ir su jaunaisiais skaitytojais sieks naujo miegalių rekordo! Miegoti patinka visiems, o jeigu dar klausaisi ir mėgstamo autoriaus istorijų, geriau ir būti negali.

V. Jucienė festivalio pabaigai išskiria trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ surengtą animacinių filmų programą, kuri Anykščių kultūros centre, sekmadienį uždarys festivalį. Programoje pristatomi 8 animaciniai ir animaciniai-vaidybiniai filmai, nukeliantys į spalvotus pasaulius, kuriuose išvysite miniatiūrinę lapę, rimtus muškietininkus, dviejų tramvajų kasdienybę bei netikėtą liūto ir beždžionės draugystę. Filmai bus be dialogų, todėl juos galės žiūrėti ir dar skaityti nemokantys mažieji.

Vaikų literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius siūlo nepraleisti Kristinos Buožytės virtualios realybės animacinio filmo „Angelų takais“ pristatymo ir peržiūros, kuri įvyks sekmadienį, edukacijų erdvėje. Venecijos kino festivalyje pristatytas filmas pirmą kartą bus parodytas Lietuvos žiūrovams ir kvies pasivaikščioti po M. K. Čiurlionio paveikslais įkvėptą istoriją.

Šeštadienio popietę, didžiojoje scenoje įvyks dar niekur nerodytos, muzikinės pasakos vaikams ir ne vaikams „Sniego karalienė“ premjera. Jos autorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Paulius Tamolė kartu su muzikantais Chrisu Ruebensu ir Tadu Dešuka sukūrė naują garsios pasakos interpretaciją. Pasak P. Tamolės, „sukūrėme pasakojimą apie santykių atšalimą, susvetimėjimą tarp šeimos narių, draugų, artimųjų. Užduodamas klausimas kodėl kartais mūsų širdys pavirsta į ledo gabaliuką?”

Leidyklų miške, šeštadienį 2018 m. geriausios knygos vaikams ir paaugliams autorė Neringa Vaitkutė kalbės apie savo knygą „Klampynių kronikos“ ir kvies paklajoti fantazy pasaulio takais. Kelionėje susipažinsite su keistomis, baugokomis, bet nuostabiomis mitinėmis būtybėmis ir turėsite progą patirti kvapą gniaužiančių, paslaptingų nuotykių.

Be animacinių filmų programos ir K. Buožytės filmo, sekmadienį, edukacijų erdvėje sulauksime dar vieno animacinio filmo pristatymo. Animatorius Ignas Meilūnas parodys ištraukas iš savo kuriamo animacinio filmo „Matilda“, statomo pagal to paties pavadinimo čekų rašytojo Milošo Maceureko pasaką bei papasakos, kaip gimsta lėliniai animaciniai filmai. Po pristatymo vyks stop kadro lėlinės animacijos dirbtuvės, kurias ves animatorės Emilė Maigytė  ir Emilija Juzeliūnaitė.

Sekmadienį jauniausius festivalio lankytojus „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantai „Vėjų teatras” kviečia į teatralizuotą koncertą „Vėjai švilpia APIE ŽUVIS, AUSIS ir MAMĄ”, sukurtą pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius. Koncerto metu išgirsite visiškai naujas ir negirdėtas dainas, kurios lydės (švilps galvose) dar ne vieną dieną.

Visą festivalio programą galima peržiūrėti ir atsisiųsti iš čia https://bit.ly/2KjpmIb

Primename, kad festivalio lankytojams vietiniai partneriai teikia apgyvendinimo, maitinimo ir pramogų nuolaidas. Daugiau informacijos apie jas ir visą programą galite susižinoti festivalio „Nuotykiai tęsiasi“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje  www.facebook.com/nuotykiaitesiasi.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ vyks birželio 8–9 d. Dainuvos slėnyje, Anykščiuose. Renginį organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto partneris – Anykščių rajono savivaldybė.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments