blank
K. Pabijuto pieš.

Bandys pritraukti

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas A. Laužadis sako, jog dėl reorganizacijų galima išsiversti su mažiau mokytojų, bet Rokiškio rajone problema ta, kad šiemet išeina net dvylika pensinio amžiaus mokytojų. „Rinkome mokyklų duomenis, ko kuriai trūks. Taryboje patvirtinom specialistų pritraukimo į mokyklas aprašą“, – sakė vedėjas. Jis teigė, kad konkuruojant su kitais rajonas, jei jaunam specialistui nėra skirtumo, kur vykti dirbti, norima sudaryti geresnes sąlygas, juos pritraukti, nes perspektyvoje specialistų trūks. Kokios tos geresnės sąlygos? „Dalinės kompensacijos už būstą ar jo nuomą. Aišku, ne kiekvienam atvažiavusiam, o tam, kurį pasirinks mokykla “, – sakė A. Laužadis.

Rita Elmonienė patikslino, jog šiuo metu, remiantis mokyklų gauta informacija, mūsų rajono  švietimo įstaigoms  trūksta trijų pedagogų logopedų, dviejų ikimokyklinio ugdymo mokytojų, vieno psichologo  ir  keturių įvairių šakų trenerių – lengvosios atletikos, kukinio šaudymo, sunkiosios atletikos, mergaičių krepšinio.

Situacija vis prastesnė

Profsąjungoms vadovaujantis istorijos mokytojas E. Gaigalas teigia, kad situacija nelabai pasikeitusi nuo praėjusių metų – kokių specialistų trūko, tokių ir trūksta. Ypač tiksliųjų mokslų mokytojų – fizikų, chemikų. „Tikriausiai jų ir nepadaugės. Kitų specialistų kol kas užtenka, bet situacija vis prastesnė. Kol kas rajone nematome pokyčių, nors ir leidžiama į mokyklas pritraukti neturinčius pedagoginio išsilavinimo“, – sakė E. Gaigalas. Kompensacijos, jo teigimu, tegu būna. „Reikia kažką daryti. Su gydytojais panašiai elgiasi. Rajonai sudarinėja sąlygas, kad atvažiuotų jauni specialistai. Jei nori paslaugos, reikia už ją ir mokėti“, – svarstė mokytojas. O kalbant apie reformas, mokyklų uždarymą ir optimizavimo procesą, jis mano, kad priimti politiniai sprendimai. „ Vyriausybė galėjo to nedaryti ir palikti taip, kaip yra. Bet procesai susiję su finansavimu iš Europos Sąjungos, tai juos pakankamai spaudžia. Visur kalbama, kad pas mus vienam mokytojui tenka per mažai mokinių, švietimą per brangu išlaikyti ir reikia viską optimizuoti“, – sakė E. Gaigalas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments