blank
Organizatorių archyvo nuotr.

Darbas iš natūros

Dailininkams stovykla vyko po kelerių metų pertraukos. Ankstesniais metais ir pandemija trukdė, ir patys mokiniai nelabai buvo iniciatyvūs tuo klausimu.

O šią vasarą vadovaujami mokytojų dailininkų Raimondo Gailiūno ir Žilvino Vaičiūno jie vėl tapė gamtoje. Mat mokytojams atrodo svarbu, kad jie pieštų ir tapytų peizažus iš natūros ir pajaustų – ką mato, savaip perkeltų į savo kūrinį. Stovykla, šiuo atveju, kaip suaugusiųjų dailininkų pleneras – jau pripažinti menininkai taip pat vasaromis susirenka ir gamtoje piešia arba tapo. Mokytojai patikslina, jog piešimas ir tapymas – du skirtingi dalykai.

Dėl oro šį kartą pasisekė. Anot mokytojų, anksčiau jei lydavo, jie tapydavo tai, ką susirinkdavo čia pat, gamtoje. Tačiau tai nelyginama su jausmu, kada kuriama tarp medžių, priešais bažnyčią ar prie ežero.

Nebuvo laiko nieko neveikti

Mokiniai buvo užsiėmę ne tik menais. Jie atliko ir visokias savęs pažinimo užduotis, mokėsi dirbti komandoje. Tarkim, filmavo ir ėmė interviu iš Žiobiškio žmonių, kai reikėjo pateikti du faktus apie šį miestelį. Tą patį vakarą filmukas buvo čia pat pristatytas.

Jaunimo centro darbuotoja, atsakinga už metodinį darbą su jaunimu Gitana Vošterytė prigalvojo tiek įvairių veiklų, kad nebuvo laiko nieko neveikti. Tarkim, vyko protmūšis „Laužyk stereotipus, savanoriauk“. Tai, anot G. Vošterytės, įdomus ir vaikams priimtinas būdas pateikti informaciją apie savanorystę.

Naktiniame žygyje, į kurį išsiruošė paskutinę naktį, prisijungė ir buvę mokyklos mokiniai. Žygio dalyviams dvi valandas šešiose stotelėse naktį teko spręsti specialias užduotis.

Išsamiau skaitykite antradienio „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments