blank
Mokyklos archyvo nuotr.

Pirmoji vizito diena tradiciškai prasidėjo mokykloje. Susitikimo šeimininkai ir kiekviena komanda iš Lietuvos, Latvijos ir Turkijos pristatė savo šalį parodydami sukurtą video, atlikdami liaudiškas tradicines dainas ar šokius. Slovakai parodė savo mokyklą, o po pietų mokiniai tarptautinėse komandose atliko užduotį, kuri leido daugiau sužinoti apie miesto senuosius pastatus ir jų istorijas.

„Šio vizito metu daug mokėmės netradicinėse aplinkose. Pažintiniuose žygiuose po Aukštuosius Tatrus ir Slovakijos Rojų mokiniai susipažino su unikalia Slovakijos gamta. Dar vienas žygis Slovakijos pievomis, miškais, kalnais ir kloniais prasidėjo nuo Iliašovce miestelio ir baigėsi Spišska Nova Ves, pakeliui aplankant San Souci koplyčią ir išklausant meilės istoriją apie ją. Pieninių nacionaliniame parke aplankėme paslaptingą vienuolių kamaldulių Raudonąjį vienuolyną. Vaikams buvo įteikta užduotis – skaitant vienuolyno istoriją ir į ją įterptas instrukcijas anglų kalba aplankyti ir susipažinti su visomis vienuolyno erdvėmis. Tame pačiame nacionaliniame parke plaukėme tradiciniais plaustais Dunajeco upe, o plaustininkai, vadinami goralais, mums papasakojo daug istorijų apie slovakų tradicijas“, – sakė projekto koordinatorė Irena Laužadienė.

Slovakija garsėja savo istorinėmis pilimis. „Aplankėme vieną didžiausių vidurio Europos pilių – Spiš pilį, kuri yra UNESCO saugomas istorinis objektas. Visų dalyvių istorinį akiratį praturtino ir apsilankymas UNESCO sąraše esančiame mieste Levočoje ir Levočos šv. Jokūbo bazilikoje.

Išsamiau skaitykite antradienio „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: