Didžiulio pasisekimo pernai sulaukė muzikinės pasakos „Pelenė“ pagrindiniai solistai Robertas Ruželė ir Deimantė Sadauskaitė (centre). N. Danienės nuotr.

Pernykštė sėkmė įkvėpė šiųmečio spektaklio kūrėjus. Pernai toks didelis jungtinis projektas, kuriame dalyvavo atlikėjai iš Pandėlio, Rokiškio ir Kupiškio, mažame mieste vyko pirmą kartą ir muzikinės pasakos „Pelenė“ kūrėjai planavo du koncertus. Tačiau žiūrovų susidomėjimas viršijo visus lūkesčius ir labai greitai buvo išpirkti bilietai į trečią, o paskui ir į ketvirtą koncertus. Žiūrovai važiavo ne tik iš Rokiškio, bet ir iš Kupiškio, Utenos, kitų aplinkinių rajonų. Režisierės  Neringos Danienės manymu, toks pasisekimas – tai ilgamečio įdirbio Rokiškio kultūros centre vaisius, kai senųjų metų palydų koncertai turėjo gerbėjų toli už rajono ribų. Žiūrovai mėgstamą renginį susiranda bet kur, o sukurti nedidelį stebuklą galima ir mažame mieste.

Kodėl „plėšikių“? „Manau, kad papildoma intriga spektakliui prideda žavesio, todėl kilo klausimas, kaipgi būtų susiklosčiusi Ali Babos istorija, jei Sezamo oloje būtų gyvenę ne 40 plėšikų, o plėšikių? Ir gal tokia istorijos versija netgi labai aktuali? Šiuolaikinės emancipuotos moterys gana dažnai tampa tomis drąsiomis „atamanėmis“, „turto kaupėjomis“ ir pasirenka savarankišką gyvenimą. Bet ar jos tikrai laimingos? Ar nesvajoja apie paprastus moteriškus dalykus ir, žinoma, apie… meilę? Į šituos klausimus ir pabandys atsakyti mūsų spektaklis. Tai padarysime šmaikščiai, žaismingai, spalvingai ir, be abejo, rytietiškai prabangiai. Žiūrovų akį ir širdį glostys arabų pasauliui būdingi atributai: blizgesys, egzotiškos šokėjos, o šalia jų – išmintis ir gyvenimiška filosofija“, – muzikinio spektaklio idėją atskleidė N. Danienė.

Muzikinę istoriją pasakos Pandėlio universalaus daugiafunkcio centro (UDC) dainavimo studijos „Pandėlio balsiukai“ ir vaikų teatro studijos nariai, Vilmos Likienės vadovaujamo ansamblio dainininkai, Pandėlio mokytojai, verslininkai, meno kolektyvų nariai ir kiti pandėliškiai. Jiems talkins Rokiškio choreografijos mokyklos šokėjai (vad. Aušra Čepulienė), rytietiškų šokių studija „Ya Elbi“ (vad. Giedrė Adomaitienė) ir kt. Šokius spektakliui kuria Choreografijos mokyklos mokytoja A. Čepulienė. Plėšikių būriui, suburtam iš dainininkių, šokėjų ir kitų sceną pamėgusių damų, vadovaus Lailūnų (Pandėlio sen.) kultūros centro darbuotoja, energingoji ir balsingoji Regina Lukošiūnienė.

Kam atiteko pagrindiniai vaidmenys? „Pernai juos atliko pandėliškis pedagogas Robertas Ruželė ir gimnazistė, ne vieno „Dainų dainelės“ konkurso dalyvė, laureatė Deimantė Sadauskaitė. Tuomet sakiau, kad nusipirkti bilietą vertėjo jau vien dėl Roberto ir Deimantės dueto – jie verti didžiausių scenų. Šiemet spektaklyje pirmu smuiku vėl grieš R. Ruželė. Jam atiteko Ali Babos vaidmuo. Išgirsime ir Deimantės balsą“, – pasakojo N. Danienė.

Ne mažiau intriguoti turėtų ir kiti spektaklio afišoje skelbiami vardai. Retai Pandėlio scenoje skamba muzikos pedagogės Giedros Markevičienės balsas, nors visiems žinoma, kad tai vienas geriausių balsų Rokiškio rajone. Giedra dirba Pandėlio UDC ir Rokiškio kultūros centre, yra ne kartą dalyvavusi panašiuose teatralizuotuose koncertuose Rokiškyje ir Kupiškyje. „Ali Baboje“ ji atliks vieną pagrindinių vaidmenų. Pandėliškius, rokiškėnus, kupiškėnus turėtų suintriguoti ir verslininko Valdo Pipiko pavardė. Daug kas žino, kad jis dainuoja, su žmona Irma, gydytoja, šoka sportinius šokius. Šiame spektaklyje jis sutiko įkūnyti godųjį Ali Babos brolį Kasimą. Beje, Irma taipogi bus scenoje, tik „kitoje barikadų pusėje“, plėšikių būryje.

„Manau, Pandėlio žiūrovams labai pasisekė, nes ne kiekviename mieste gyvena tiek talentų“, – kviesdama į spektaklius pagyrų atlikėjams negailėjo N. Danienė.

Paraiškos bilietams jau priimamos. Paraiškas galima pateikti elektroniniu paštu j.baguziene@gmail.com arba tel. (8–651) 25115, (8–698) 31506. Laisvas bilietų pardavimas – nuo lapkričio 20 d. Pandėlio kultūros centre.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie