J. Kačerausko nuotr.

Rokiškio rajone, prie Latvijos sienos esantis Ilzenbergo dvaras puoselėja ne tik senąsias dvarų kultūros tradicijas. Jame atgaivintas ir dvaro ūkis, šiandien jau sertifikuotas kaip ekologinis ūkis, pats vietoje iš išaugintos žaliavos gaminantis natūralius, sveikus maisto produktus.

Ilzenbergo dvare atkuriama tradicinė dvaro kultūra – meno, literatūros, pažangių ūkininkavimo formų visuma.

Ilzenbergo dvare organizuojami koncertai, kultūriniai festivaliai, skirti pamatinių vertybių,- Meilės, Harmonijos, Dvariškumo,- kaimiškoje vietovėje skatinimui, kurios šiandien taip reikalingos Lietuvos regionams ir jų integracijai į pasaulietišką Lietuvą:

Meilė  – meilė darbui ir žmogui, menui ir istorijai;

Harmonija – darbas harmonijoje su gamta (natūraliu būdu, ekologiškai auginami produktai) ir

harmonija tarp čia gyvenančių ir visos Europos žmonių;

Dvariškumas – pagarba isotrijai, siekiant atkurti tikrą, gyvenantį ir dirbantį dvarą, ir jame 500-us metų

 gyvavusias veiklas, tradicijas, kultūrinį gyvenimą.

Birželio muzikos festivalio Ilzenbergo dvare tikslas –  skatinti ir plėtoti muzikos ir meno mokyklų kultūrinio bendradarbiavimo galimybes, ugdyti jaunųjų atlikėjų profesionalumą, suteikiant jauniesiems talentams  galimybę pasirodyti istorinėje, kultūrinėje, reprezentacinėje ir gražioje dvaro erdvėje.

Kiekvieną birželio šeštadienį  paruoštas koncertines programas,  tinkančias dvaro aplinkai, pristatys  Kupiškio, Anykščių, Biržų, Rokiškio muzikos bei meno mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Festivalio pagrindinis organizatorius Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykla.

Ilzenbergo dvaras ir ūkis – pripažinta patraukliausia Lietuvos dvariškos kultūros ir sveiko maisto turizmo vietovė 2017.

Ilzenbergo dvaras, nors ir yra privatus dvaras, tačiau atviras visiems ištisus metus, prižiūrimas ir tvarkomas  už nedidelį parko lankymo mokestį 3 Eur asmeniui.

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie