„Džiaugiamės galėdamos pasakyti ,,Mes esam“ ir pristatyti savo kūrybą Rokiškio krašto žmonėms.

Tai jau trečioji mudviejų paroda. Joje eksponuojame karpinius, sukurtus per pastaruosius aštuonerius metus. Karpiniai atspindi įvairius mūsų gyvenimo laikotarpius, juose gausu gamtos motyvų, lietuvių liaudies kūrybos atspindžių. Kurdamos idėjų semiamės iš lietuvių liaudies, kitų Lietuvos bei užsienio karpytojų kūrybos, taip pat dalyvaudamos įvairiose parodose, pleneruose“, – teigia parodos autorės.

Šioje parodoje eksponuojami karpiniai, sukurti Niūronyse (Anykščių r.), Juodeikiuose ir Adomynėje (Kupiškio r.) vykusių plenerų metu. Kūrybai daro įtaką ir įvairūs Lietuvoje organizuojami konkursai, parodos. Rūta jau trejus metus yra Lietuvos moksleivių liaudies dailės  konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ dalyvė, regioninio etapo antrosios vietos laimėtoja. Dauguma eksponuojamų darbų buvo sukurti ruošiantis šiam konkursui. Popierinės užuolaidėlės ,,gimė“ tik taikomosios tautodailės  konkursinės parodos „Iš Džiugo sakmių“ dėka. Jos užbūrė ir įtraukė į taikomųjų karpinių kūrybą. Popierinėms užuolaidėlėms suteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas.

„Su didžiule viltimi norime pasakyti ,,Mes būsim!“, nes kiekviena paroda – tai lyg įkvėpimas naujam kūrybiniam etapui. Tikime, kad ši mūsų bendra paroda ne paskutinė“, – sako mama Gita ir dukra Rūta.

Paroda eksponuojama advento – ramybės ir susikaupimo – laikotarpiu. Galbūt ji įkvėps žmones pasipuošti karpiniu savo kalėdinį langą, iškarpyti snaigę, užuolaidėlę, o gal gyvybės medį. Juk karpant galima pabendrauti, pasidžiaugti kūrybos procesu ir pagal senąsias lietuvių tradicijas pasipuošti namus.

azija

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Birutėsveikinimai Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Birutė
Birutė

Labai gražūs darbai,galima prasmingai praleisti laiką prieš spektaklį.

sveikinimai
sveikinimai

Super, Gita ir dukryte! Labai smagu, kad esat. Didžiuojamės, kad pedagogų bendruomenėje yra tokia nuostabi tautodailininkė, kuri savo talentą perdavė ir dukrai. Kuo geriausios sėkmės, kūrybinės ugnelės ir sveikatos, sveikatos, sveikatos. Svarbiausia – BŪKIT. ILGAI IR LAIMINGAI…