Alicija Matiukienė (dešinėje) rodo dovaną – St. F. Flerio nuotraukos reprodukciją, gautą iš Nijolės Klingaitės-Dasevičienės (kairėje) rankų. R. Keliuotytės nuotr.

Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje surengtoje nedidelėje, bet unikalioje parodoje buvo eksponuojami rankraščiai, susiję su Rokiškio krašto Panemunio, Kriaunų, Kraštų dvarais ir bažnyčiomis, su iki pat Antrojo pasaulinio karo Rokiškio dvarą valdžiusiomis ir krašto istorijai reikšmingomis Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių giminėms. Buvo galima apžiūrėti dokumentus su šių giminių atstovų parašais – dovanojimo raštą Rokiškio mokyklai ir špitolei, Plungės dvaro svečių knygą.

Tarp senųjų dokumentų pristatytas ir garsaus VU medicinos profesoriaus Jozefo Franko (1771–1842) atsiminimų rankraštis, kuriame minimas Rokiškio dvaras ir jo žmonos viešnagė dvare, į kurį ji atvyko Sofijos Tyzenhauzaitės kvietimu. Stenduose taip pat eksponuoti su Rokiškio kraštu susijusių, Lietuvos raštijai nusipelniusių asmenų Antano Strazdo, Jono Katelės, Juozo Tumo-Vaižganto, teisininko Mykolo Romerio, žurnalisto Juozo Keliuočio, bibliofilo Petro Jakšto rankraščiai, laiškai ir autografai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie