Gimtasis Rokiškis Langas Heraldinio koklio legenda užminė dar vieną mįslę

Heraldinio koklio legenda užminė dar vieną mįslę

Adatos paieškomis šieno kupetoje – taip vadinti entuziastų, vėliau susibūrusių į visuomeninę organizaciją „Tyzenhauzų paveldas“, iniciatyva pradėti archeologiniai tyrimai spėjamoje Rokiškio senojo dvaro vietoje. Tą „adatą“ pavyko rasti 2012 m., vos pradėjus veiklą, – aptiktuose trijuose žaliai glazūruoto koklio fragmentuose galima įžvelgti heraldinių simbolių.

546
1

Giedrius KUJELIS


Viename iš fragmentų – kunigaikščių Krošinskių herbas žvakidė (Lichtarz), kitame – pasaga su strėle – herbas uodega (Ogonczyk). Trys dalys klijavosi į vieną plokštinio heraldinio koklio kairiąją pusę. Koklio apačioje buvo ryški raidė P.

Konsultuojantis su heraldikos specialistais buvo iškelta versija, kad tai gali būti Petro Jurgio Krošinskio herbas, kuriame vaizduojamas jo tėvo Karolio Jurgio Krošinskio (kairėje viršuje) herbas žvakidė ir jo senelės iš tėvo pusės (apačioje kairėje) Elžbietos Veslovskytės herbas uodega. Tokiu atveju trūkstamoje dešinėje koklio pusėje (viršuje) turėtų būti P. J. Krošinskio motinos Elžbietos Tyzenhauzaitės herbas buivolas (Bawol) ir (apačioje) senelės iš motinos pusės Kotrynos Ciechovskytės herbas žaltys (Wiąž).

Išsamiau apie tai „Gimtajame…“

sostinė

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jonas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
jonas
jonas

Fondas ant paveldo namus pasistate.