Atrakcija vaikams

Paskutiniąją spalio savaitę vaikai ir jaunimas kviečiami pasinerti į Helovino šėliones. Spalio 25–27 dienomis Helovino linksmybės organizuojamos ugdymo įstaigoms: ruošiama žaisminga programa 6–12 metų vaikų grupėms. Jos metu mažieji taps vaiduoklių medžiotojais ir naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis klaidžiuose Kultūros centro rūsiuose gaudys vaiduoklius bei ieškos specialių jų egzistavimo ženklų. Vaikus sudominti turėtų vien tai, kad reikės vaikščioti ten, kur retas suaugusysis yra buvęs – tamsiuose rūsio koridoriuose. Vaiduoklių medžiotojų taip pat laukia šventinio grimo darymas, geriausių vaiduoklių gaudytojų apdovanojimai.

Helovino naktis jaunimui

Ne ką mažiau įdomi programa siūloma ir jaunimui (14–19 m.). Spalio 31 d. 17.30 val. kaukėmis bei kostiumais pasipuošę jaunuoliai laukiami Kultūros centro mažojoje salėje, kur pirmiausia bus rodomas šiurpinantis siaubo filmas, o po jo prasidės įvairios atrakcijos-užsiėmimai. Organizatoriai kviečia jaunuolius pasirūpinti išradingais ir originaliais Helovino kostiumais, kadangi vakaro eigoje bus renkamas baisiai gražus apdaras. Tamsoje skendinčioje salėje vyks įvairios makabriškos užduotys, o vakarą persirengėliai užbaigs šėldami diskotekoje. Linksmybės bus įamžintos žaismingoje persirengėlių fotosesijoje, vyksiančioje prie niūrių, bauginančių šventės dekoracijų.

Šventės ištakos

Nors atsiranda šios šventės priešininkų, Lietuvoje vaikai ir jaunimas neatsisako progos linksmai praleisti laiką. Helovinas mūsų šalyje dar vadinamas Visų šventųjų dienos išvakarėmis. Pasak Helovino ištakomis besidominčių žinovų, ši šventė atsirado daug anksčiau už krikščionybę. Didžiojoje Britanijoje bei Airijoje gyvenę senovės keltai naudojosi Mėnulio kalendoriumi, pagal kurį metai buvo dalinami į du sezonus: tamsųjį – žiemos mėnesių ir šviesųjį – vasaros mėnesių. Per mėnulio pilnatį, artimiausią lapkričio 1-ajai dienai, keltai švęsdavo Samhain (Vasaros pabaigos) šventę. Buvo tikima, jog per Samhain šventę išnyksta riba tarp žmonių ir antgamtinio pasaulio ir tiek gerosios, tiek blogosios dvasios klajoja po žemę, o mirusiųjų sielos grįžta į savo namus. Laikui bėgant tradicija švęsti vasaros pabaigos šventę kartu su emigrantais persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas, kur itin išpopuliarėjo ir tapo viena didžiausių to žemyno švenčių. O dabar Helovinas po truputį skinasi kelią ir į lietuvių širdis.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: