blank

Suaugusiems…

Soren Kierkegaard „Liga mirčiai“, 1997 m.blank

Teologo ir filosofo, egzistencializmo pradininko knyga, kurioje svarstomi visuotiniai, kiekvieną iš mūsų liečiantys dalykai, tokie kaip neviltis ir tikėjimas. Svarbiausias knygos centras yra neviltis ir nuodėmė. Autorius priverčia skaitytoją pažvelgti į save ir atpažinti nevilties pavidalus, o išvysti tikrąjį savo veidą gali tik atsigręžęs į kitą veidą, į Dievą.

1849 m. parašyta knyga yra aktuali ir šiandien, o ją skaityti gali tik drąsūs žmonės.

 

blankKim Leine „Amžinybės fjordo pranašai“, 2019 m.

Įspūdingas romanas, be kitų svarbių įvertinimų, 2013 m. gavęs prestižinį Šiaurės ministrų tarybos apdovanojimą. Knyga yra pirmoji trilogijos apie skausmingus ir sudėtingus Danijos santykius su Grenlandija dalis, monumentalus pasakojimas apie skirtingų kultūrų susidūrimą, apie galimybę rasti namus ir didžiąją svajonę apie laisvę. Tai pasakojimas apie vienos žmonių bendruomenės bandymus atsilaikyti prieš istorijos vėtras, jaudinantis epas apie priespaudą ir maištą, apie žmogų kaip asmenį ir kaip idėją. Tikrais XVIII a. pabaigos įvykiais grįstas, lėtai besivystantis ir gilus romanas, kuriame netrūksta gyvybingumo ir aistros, tikėjimo ir veidmainystės, empatijos ir paklydimo.

Knyga patiks tiems, kurie domisi pasaulio šalių istorijomis, ir tiems, kurie prijaučia kovotojams už laisvę, skriaudžiamiesiems, nes romane ryškus liūdesio ir gailesčio motyvas – aktualus visada ir visur.

 

blankHenrik Pontoppidan „Peras, laimės kūdikis“, 2008 m.

Iškilaus danų prozininko, 1917 m. apdovanoto Nobelio premija, romanas yra įtrauktas į Danijos kultūros kanoną (patenka tarp 10 atrinktų visų laikų geriausių danų literatūros kūrinių). Didelis, įspūdingas, realistinio stiliaus romanas puikiai perteikia tuometinės Danijos gyventojų socialines problemas. Tai epinis pasakojimas apie vieno žmogaus gyvenimo kelią. Pastorius, pasiryžęs savo talentu užkariauti pasaulį, po daugelio metų, tapęs nevykėliu, pasitraukia iš kovos, bet nepralaimi – praradęs pasaulį jis atranda save.

Tiems, kas domisi istorija, ypač Skandinavijos, šis storas veikalas bus nepakeičiamas (o lietuvių kalba –­ turbūt vienintelis) ir išsamus informacijos apie įvairias gyvenimo sritis šaltinis.

 

blankAnna Ekberg „Paslaptingoji moteris“, 2017 m.

Po knygos autorės slapyvardžiu slepiasi du garsūs Danijos rašytojai – Anders Rønnow Klarlund ir Jacob Weinreich, sukūrę trilerį, kuriame susipina tikros emocijos ir psichologinė įtampa.

Skaitytoją patraukia išmoningas ir rimtas siužetas, tikroviški ir įdomūs personažai, daug veiksmo, netikėtų siužeto vingių, išdavystė ir meilė bei gili veikėjų psichologija.

Skaitant šią knygą, norisi rėkti, kad „taip gyvenime nebūna“, taip pat gali pasirodyti, kad ši knyga yra skirta moterims skaitytojoms, ypač jaunoms merginoms, bet ji turėtų patikti daugeliui.

Ar ši knyga patiks Jums ir kuo patiks, sužinosite tik surizikavę ją perskaityti.

 

blankMikkel Birkegaard „Šešėlių biblioteka“, 2011 m.

Geniali, intriguojanti knyga, įtraukianti skaitytoją jau nuo pavadinimo, nes nedaug knygų yra parašyta apie knygas. Kas, jei ne žodis „biblioteka“, sužadina knygų mylėtojo vaizduotę ir įtraukia į detektyvinį siužetą su mistikos elementais. Iki pat knygos pabaigos tenka laukti intriguojančios atomazgos. Labai įdomūs veikėjai – paslaptingieji skaitovai, kurie, telepatiškai veikdami kitų mintis, kiekvieną iš mūsų gali priversti elgtis drastiškai – paklusti, išduoti, žudyti ir net nusižudyti…

Ar jūs būsite paveikti skaitovų ir ar pajusite tą ilgai laukiamą veiksmo atomazgos BUM!, sužinosite tik perskaitę knygą nuo pradžios iki galo.

 

Mažiesiems…

Mažiesiems skaitytojams per vasarą būtina perskaityti nors po vieną pasaką ir smagią detektyvinę istoriją. Paaugliams ir visai šeimai – apie neišsipildžiusį ilgesį,  didumo sulig drambliu.

blankK. Andersenas „Gražiausios Anderseno pasakos“, 2010 m.

Į šią knygelę sugulė 12 pačių populiariausių, pačių gražiausių ir žinomiausių didžiojo pasakotojo H. K. Anderseno istorijų, kurias bus smagu ir vaikams paskaityti, ir vyresniesiems prisiminti. Kiekviena jų dvelkia bekrašte fantazija, gyvenimiška išmintimi, kiekviena persmelkta subtiliu pasaulio pažinimo jausmu ir neabejotinai suteiks skaitytojui daugybę malonių išgyvenimų.

blankBjarne Blomkvist „Trijulės byla. Mįslingas testamentas“, 2019 m.

Detektyvas su užduotimis 6–8 m. vaikams su daugybe paveikslėlių, galvosūkių ir žaidimų! Skaitymą palengvins trumpos pastraipos, o perskaitytą tekstą padės suprasti gausūs paveikslėliai. Besimokančius skaityti vaikus pradžiugins šaunūs personažai.

 

blankJacob Martin Strid „Nepaprasta milžiniškos kriaušės istorija“, 2014 m.

Mažuosius skaitytojus pradžiugins neįtikėtini Mičo ir Sebastijano nuotykiai su šiurpiuoju Jūrų Drakonu, piratais ir milžiniška kriauše.

Pasinerkime drauge su jais į nuotykius ir sužinokime, ar užteks drąsos įveikti visus iššūkius.

 

blankPeter Høeg „Dramblių prižiūrėtojų vaikai“,  2012 m.

Žymiausio šiuolaikinio danų rašytojo, buvusio šokėjo, aktoriaus, alpinisto, fechtuotojo knyga – apie tai, kas jam ir daugumai mūsų yra išties svarbu: dėl ko mes gyvename, ieškodami laimės. Kiekvienas mūsų savyje nešiojasi vidinį dramblį: ilgesį kažko, kas yra daug didesnis už mus pačius. Tokį ilgesį viduje nešiojasi ir Finų šeima – iš pirmo žvilgsnio visiškai normalūs žmonės. Vieną gražią dieną paslaptingai dingus abiem tėvams, įsivėlusiems į nemalonumus su policija dėl abejotinos kilmės stebuklų, trys vaikai leidžiasi jų pėdomis.

Juk įdomu sužinoti, ar suras vaikai duris, vedančias į laimę?

 

Parengė J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: