Uždarame netikėtai pasibaigusio profesionaliųjų teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ žiuri komisijos posėdyje po ginčų paskelbti festivalio nugalėtojai. Komisijai pirmą kartą vadovavo verslininkas Leonardas Šablinskas. Geriausiu festivalio spektakliu suaugusiesiems tapo Valstybinio jaunimo teatro spektaklis „Miego brolis“, režisuotas dvidešimt trejų metų režisieriaus Adomo Juškos – Eimunto Nekrošiaus mokinio. Jiems atiteks trijų tūkstančių eurų premija. Tiek pat ir kaip ir geriausiam spektakliui vaikams Keistuolių teatro „Hop“, kurio režisierius – Aidas Giniotis. Uždarymo ceremonija šią savaitę buvo nufilmuota, laimėtojus paskelbė aktorius Rytis Saladžius. „Videomedžiaga festivalio organizatoriai pasidalins su teatralais, premijos ir prizai jiems bus išsiųsti“, – sakė Kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė. Pirmą kartą teikiama premija už spektaklio muziką, ji atiteko Klaipėdos jaunimo teatro kūriniui „Graži ir ta galinga“, kurį matė tik komisija. Jis turėjo būti suvaidintas paskutinis.

UŽ GERIAUSIĄ FESTIVALIO SPEKTAKLĮ (3000 Eur) – VALSTYBINIAM JAUNIMO TEATRUI už spektaklį MIEGO BROLIS,  pagal R. Schneider romaną. Režisierius Adomas Juška.

UŽ GERIAUSIĄ FESTIVALIO SPEKTAKLĮ VAIKAMS (3000 Eur) – KEISTUOLIŲ TEATRUI už spektaklį  HOP!, pagal D. Bisset pasakas. Režisierius Aidas Giniotis.

UŽ GERIAUSIĄ FESTIVALIO MOTERS VAIDMENĮ (800 Eur) – IEVAI KANIUŠAITEI  už Saros ir Sašos vaidmenis MENO FORTO TEATRO spektaklyje 1+1꞊1, A. Čechovo „Ivanovo“ motyvais (rež. Ieva Kaniušaitė).

UŽ GERIAUSĄ FESTIVALIO VYRO VAIDMENĮ (800 Eur) – MATUI PRANSKEVIČIUI už Katurjano vaidmenį KEISTUOLIŲ TEATRO spektaklyje PAGALVINIS, pagal M. McDonagho pjesę (rež. Ieva Stundžytė).

UŽ GERIAUSIĄ FESTIVALIO NEPAGRINDINĮ VAIDMENĮ (800 Eur) – ALEKSUI KAZANAVIČIUI už kunigo vaidmenį VALSTYBINIO JAUNIMO TEATRO spektaklyje MIEGO BROLIS, pagal R. Scheiderio romaną (rež. Adomas Juška).

UŽ GERIAUSIĄ SPEKTAKLIO MUZIKĄ (800 Eur) – KLAIPĖDOS JAUNIMO TEATRUI už spektaklio GRAŽI IR TA GALINGA muziką (kūrybinė komanda: V. Kvedaravičiūtė, R. Latvėnaitė,  I. Pakštytė,  A. Zacharovaitė, M. Žemaitytė).

JAUNŲJŲ ŽIŪROVŲ PRIZAS

Piniginis prizas (400 Eur), kurio steigėjas – Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondas, KAUNO VALSTYBINIAM LĖLIŲ TEATRUI spektaklio

KAIP TAMSA GERIAUSIU DRAUGU TAPO (pagal Emmos Yarlett kūrinį „Orionas ir tamsa“) Oriono personažui. Režisierius Olegas Žiugžda.

Vaikų balsavimas nulėmė, kad dovana, kurios steigėjai – Rokiškio krašto produkcijos gamintojai, atitenka KEISTUOLIŲ TEATRUI už spektaklį  HOP! Režisierius Aidas Giniotis.

ŽIŪROVŲ PRIZAS (800 Eur)

Steigėjas – Rokiškio kultūros centras. Dovanų steigėjai – Rokiškio krašto PRODUKCIJOS gamintojai.

Vilniaus miesto teatrui ATVIRAS RATAS už spektaklį TIK SUAUGUSIEMS.

Idėjos autorius, režisierius ir dramaturgas Justas Tertelis.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments