I. Popovo nuotr.
jurga

– Kada teatras Rokiškyje vėl vaidins Tavo sėkmingą spektaklį „Malyš“ pagal Marių Ivaškevičių ir kodėl nusprendėte jį darkart parodyti Rokiškio žiūrovui?

–  „Malyšas“ šiek tiek keistas spektaklis. Šiaip mes stengiamės bent kartą per metus spektaklius suvaidint Rokišky ar kažkur aplink. O, pasirodo, čia nevaidinom nuo 2014-ųjų rudens, „Interrampos“. Jau ir tie, kurie matė spektaklį, jį turbūt primiršo. Tai proga priminti ir „Malyšą“, ir teatrą. O ir nemačiusiųjų turbūt dar yra labai daug. Tai ir kviečiam visus rugsėjo 12 d. 18 val. į Kultūros centrą.

„Malyšą“ apskritai vaidinam retai, dažniausiai užsienio festivaliuose. Net gerbėjų ten turim. Viena Latvijos radijo žurnalistė šitą spektaklį žiūrėjo keturis kartus ir ketino žiūrėti penktą. Latviai apskritai šiltai ir įdomiai vertina. Jėkabpilio festivalyje prieš ketvertą metų vienas iš ekspertų pasakė: „Kodėl jūs taip kankinat žiūrovą? Nuo pirmos iki paskutinės minutės – jokios pauzės, jokio atokvėpio.“ Priėmiau tai kaip komplimentą. Kaip ir aktorės, kiek pamenu, iš Liepojos frazę, kad spektaklis labai vyriškas. Ir Rokiškyje žinau tokių, kurie žiūrėjo „Malyšą“ kelis kartus. Bet žinau ir tokių, kurie, nepaprastai jį išgyrę, sakė, kad antrą kartą to nebeištvertų. Spektaklis sunkus, tarpais negailestingas. Gal todėl ir „vertas grieko“.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie