Provokatorius Šarūnas sauka, kurio parodos sulaukia daugiausia žiūrovų. Jie stovi prie kiekvieno darbo ir ilgai žiūri, tyrinėja, savo demonus, slapčiausius jausmus ir baimes tenai atranda. Jubiliejinė jo kūrybos paroda veikia visai šalia, Dusetose. R. Milaknienės nuotr.

Turi ypatingą trauką

Galerijos vadovas A. Stauskas neslėpė – nesitikėjo. Sulaukti šitiek menotyrininkų, dailės profesūros, žinomų aktorių, kolekcininkų, žurnalistų. Bohemiška publika po Dusetas klajojo visą dieną. Vėliau savo postuose feisbuke buvo rašoma, „kad Dusetos šiandien yra pasaulio kultūros centras“ arba „Saukos paroda išgarsino Dusetų galeriją“. „Jo darbai turi ypatingą trauką. Tie veidai, kuriuos gali tyrinėti… Tai ne abstrakcijos… O nuogas kūnas gal ne taip kaip anksčiau, bet irgi veikia“, – šypsojosi parodos organizatorius ir Dusetų galerijos siela A. Stauskas.

Atidarymo kalbų klausytis bent pusė atvažiavusiųjų netilpo. Eilė stovėjo norinčiųjų pamatyti naujausius ir anksčiau tapytus, bet niekur nerodytus dailininko paveikslus. A. Stauskas jau ir taip žinojo, kad Š. Sauka surenka daugiausia žiūrovų. Nesvarbu kur – Vilniuje ar Dusetose – vyktų  paroda. Ši Dusetose – trečioji personalinė. Iki šiol Š. Saukos parodos buvo parodos 1996-aisiais ir  2011-aisiais. Tokios minios tuomet nebuvo, nes vilniečiai vis laukdavo pristatymų Vilniuje.

Apie netikėtas istorijas

Likus dienai iki atidarymo savo feisbuko profilyje Dusetų galerija išreklamavo būsimą parodą.   „Joje – dar niekur nerodyta tapyba iš devintojo dešimtmečio ir pastarųjų metų. Taip pat objektai, sukurti bendradarbiaujant su skulptoriumi Aliumi Berdenkovu. Sauka nesiliauja tapęs, jei jo paklausite, jis dailininkas – ir niekas daugiau. Visi naujausi, dar nerodyti tapybos darbai – jubiliejinėje parodoje. Tačiau pastaraisiais metais įvyko ir keletas visai netikėtų istorijų. Pirma. Sauka paima storą lentą ir pripeckioja ją pieštuku. Atvažiuoja Berdenkovas. Jiedu užsidaro dirbtuvėje, mosikuoja rankom virš tos lentos, diskutuoja, tariasi, aiškinasi, kas kaip turėtų būti. Vakarop pripeckiota lenta drauge su Berdenkovu išvyksta į Vilnių. Paskui grįžta – piešinys virtęs reljefais. Taip pat su Berdenkovu iš Vilniaus į Dusetas privažiuoja didelių ir mažų skulptūrų, išlipusių iš Saukos paveikslų.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie