blank

– Ar gegužės pradžioje abiturientai grįš į klases? Nuo ko tai priklauso ir kaip tam ruošiatės?

Jeigu situacija per šią savaitę iš esmės nepasikeis, nuo gegužės 3 d. planuojame kontaktiniu būdu mokyti visus abiturientus. Mums palanku, kad turime du padalinius, ir mokiniai pasiskirstys dviejuose pastatuose. Prašysime profilaktiškai testuotis. Po savaitės, gegužės 10–21 d., planuojame pasilikti kontaktiniam ugdymui tik tuos abiturientus, kurie laiko egzaminus, yra neatsiskaitę tam tikrų dalykų ar turi mokymosi sunkumų. Kiti dalį individualaus ugdymo plano dalykų galės mokytis nuotoliniu (asinchroniniu) būdu ir skirti daugiau laiko dalykams, kurių egzaminus yra pasirinkę. Detalesnės informacijos abiturientams dar neskubame pateikti, tą padarysime šį trečiadienį ar ketvirtadienį, nes kartais ir kelios dienos gali viską iš esmės pakeisti. Pateikę informaciją visada laukiame iš mokinių grįžtamojo ryšio. Aptariame jų pasiūlymus galiojančių teisės aktų kontekste.

– Kokių didžiausių iššūkių kyla ruošiantis egzaminams ir mokiniams, ir mokytojams? Kiek, manote, situaciją pakoreguos mokymasis nuotoliniu būdu?  

Didžiausias iššūkis – per mėnesį morališkai mobilizuoti mokinius intensyviam pasiruošimui VBE. Mokytojai dirba rengdami dalykų mokymo programų apibendrinimus, bandomąsias užduotis. Mokiniams bus labai svarbu efektyviai valdyti savo laiką, sutelkti jėgas tiems mokymosi uždaviniams, kurie atneštų didžiausią pridėtinę vertę brandos egzaminų sesijoje. Kokie bus rezultatai? Pamatysime, bet nuotolinis mokymas yra sudėtingas procesas mokiniams, kurių silpna mokėjimo mokytis kompetencija, trūksta atsakomybės ir valios organizuoti savarankišką mokymąsi, silpnesni gebėjimai. Puikiai besimokantys mokiniai gal net išloš šioje situacijoje, nes jie turėjo galimybę susikoncentruoti dalykų, kurie jiems svarbiausi, gilesniam ir platesniam mokymuisi. Taip pat pastebime, kad dalis mokinių patiria psichologinių problemų: baimę, nerimą, neviltį. Kontaktinės konsultacijos dalį abiturientų jau atgaivino, sustiprino ir motyvavo. Džiaugiuosi, kad mokytojai sutiko ir, leidus kontaktines konsultacijas, jas nedelsdami organizavome.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Magde
Magde
2021 26 balandžio 17:49

Kodėl reikia ,,per mėnesį morališkai mobilizuoti mokinius intensyviam pasiruošimui VBE. “? Ar nežinojote, kad bus egzaminai? Ką veikėte dvylika metų???