D. Guzienės archyvo nuotr.

– Mokytojų bendruomenė vėl nepatenkinta: etatinis apmokėjimas, kurio taip siekta, sako, nepasiteisins – algos ne tik nepadidės, bet sumažės, dirbti reikės daugiau ir t. t. Ar tikrai taip? Ar tiesiog mokytojai gali sau leisti grasinti streikais ir būti nepatenkinti, nes jų – daug? 

– Negalime teigti, kad visa mokytojų bendruomenė nepatenkinta. Kiekviena sistema turi savo privalumų ir trūkumų. Mano nuomone, finansinė situacija nepasikeis arba taps blogesnė mokytojams „bitėms darbininkėms“. Tai žmonės, kurie yra ir puikūs savo dalyko žinovai, ir aktyvūs mokyklų bendruomenių nariai, ir projektų rašytojai bei vykdytojai, ir savo metodinę patirtį aktyviai skleidžiantys specialistai. Nauja mokytojų etatinio darbo apmokėjimo sistema labiausiai palanki jauniems pedagogams. Tai labai svarbu, nes tik tokiu būdu didėja mokytojo specialybės prestižas ir jauni mokytojai renkasi mokytojo darbą.  Buvusioje pedagogų užmokesčio sistemoje didesnis atlygis gaunamas už stažą, kategoriją. Todėl naujam mokytojui sąlygos nebuvo patrauklios. Galbūt todėl tik kas šeštas septintas 2010–2016 metais pedagogines studijas baigęs absolventas pasirinko mokytojo darbą. Ar reikės dirbti daugiau? Nemanau. Ir dabar yra mokytojų, kurie iš mokyklos išeina 17 val.: jie nori dirbti visose darbo grupėse, skiria savo laisvalaikį mokiniams ir niekada nesako, kad jiems už jų darbą nesumokėjo. Tai patys vertingiausi darbuotojai, nes jie gyvena su mokykla ir dėl mokyklos, jų darbas – gyvenimo būdas, juos myli ir gerbia mokiniai ir jų tėvai.

– Rokiškyje nuo rugsėjo kuriama privati šiuolaikinė mokykla. Ką apie tai galvojate? Ar nežeidžia epitetai (suprask, kuriama šiuolaikinė, nes tos, kurios yra – kažkokios senienos?) Ar tikite privačios mokyklos perspektyvomis žinant, kad vaikai registruojami, nors dar nėra patalpų?

– Iniciatyvą reikia palaikyti. Ar ji taps realybe – parodys laikas. Visur veikia rinkos dėsniai, bet būtina įvertinti ir konkurentus (net ir esančius viešajame sektoriuje). Jeigu bus poreikis, mokykla veiklą pradės, jei ne – idėja numirs. Konkurencija pradinio ugdymo pakopoje rajone – labai didelė. Mokyklos labai stiprios ir šiuolaikiškos, turi savo veidą, tenkina skirtingus mokinių poreikius. Pvz., mokykla-darželis „Ąžuoliukas“ stebina ne tik mūsų regiono švietimo atstovus, bet ir didmiesčių svečius: aukščiausia ugdymo kokybė, inovacijos, savita bendruomenės kultūra ir mentalitetas. Daugelis svečių negali patikėti, kad tai ne privati, o savivaldybės mokykla. Juozo Tūbelio progimnazija skinasi kelią į mokinių pažangą per technologijas ir jiems puikiai sekasi. Senamiesčio progimnazija – sportuojančių mokinių rojus. O kaimo mokyklos siūlo ugdymą mažose klasėse, įgyvendina visos dienos mokyklos koncepciją. Todėl nauja mokykla būtų tik dar viena pradinė mokykla rajone.

Daugiau – antradienio „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie