Atidaryme – karališki instrumentai

Jau ketvirtus metus Rokiškio klasikinės muzikos festivalio metu rengiami edukaciniai koncertai mažiesiems klausytojams. Jais siekiama jaunąją kartą supažindinti su profesionaliuoju scenos menu, skirtingais muzikos instrumentais. Šiais metais atlikėjai aplankys lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ bei Rokiškio švietimo centro bendruomenes, mažiesiems dovanos nuotaikingų kūrinių bei dainų, papasakos jiems instrumentų istorijas ir pristatys jų skambesį.

Didžiausi mūsų krašto rimtosios muzikos gerbėjų vakariniai susibūrimai kaip įprasta vyks Rokiškio krašto muziejaus menėje. Atidarymo koncerte gruodžio 1 d. 18 val. skambės karališki instrumentai – arfa ir fortepijonas. Juos sups styginių kvartetas, fleita ir klarnetas. Per švelniąją impresionistinę epochą (K. Debiusy bei M. Ravelis) tai visus nukels į vokiečių romantiko J. Bramso laikus. „Arfos stygomis prabyla angelų balsai, o prie jos prisiliečiantis muzikantas vadinamas išrinktuoju. Nepraleiskite šio Kalėdų dvasia pakvipsiančio koncerto“, – kviečia S. Zajančauskaitė.

Romantizmo pasažai ir muzikinis siurprizas

Jausmingumas, begalinė meilė, aistra, jautrumas, abejonė – visi šie gilūs instrumentinio romantizmo pasažai bei gražiausia baroko ir romantizmo laikų vokalinė muzika užpildys dvaro menę gruodžio 2 d. 18 val. Europos scenose pripažinimo sulaukusi sopranas Jomantė Šležaitė įkūnys ryškiausias operų personažes, plačios muzikinės pasaulėjautos fleitininkas Vytenis Gurstis įžiebs virtuoziškumo, o intymumo atmosferą kurs S. Zajančauskaitės fortepijono, Igorio Kiritchenko violončelės bei J. Zajančauskaitės smuiko stygos. Šio koncerto klausytojų laukia muzikinis siurprizas, kuris nepaliks abejingų.

Koncertas visai šeimai su jaunaisiais talentais

Gruodžio 3 d. 18 val. – pristatymo  nereikalaujantis žymusis, savo kūrybos dešimtmetį švenčiantis fortepijoninis trio „FortVio“. Tai energingas, spinduliuojantis gera nuotaika, garsėjantis gyvomis ir įtaigiomis, humoro nestokojančiomis interpretacijomis, demonstruojantis aukščiausią profesionalumą ansamblis. Eklektinėje trio dešimtmečio turo programoje – nuo K. Debiusy iki A. Piacolos kūrinių. Gruodžio 4 d. 15 val. devintojo festivalio naujiena – koncertas visai šeimai. Į jį kviečiami mažieji klausytojai ir jų tėveliai, seneliai, dėdės, tetos… Jie susitiks su pasaulinio garso violončelininko, dirigento M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ remiamais jaunaisiais talentais, jau spėjusiais pakerėti Lietuvos ir užsienio šalių publiką.

Rėmėjų ir organizatorių pastangų dėka festivalio koncertai yra nemokami, tad kiekvienas maloniai kviečiamas pasinaudoti galimybe ir atvykti į šią kasmetinę muzikos šventę.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Aušra
Aušra
2016 3 gruodžio 5:16

Labai profesionalus festivalis, pristatantis pasaulinio lygmens atlikėjus ir užsiauginęs puikią publiką. Tik gal kas galėtų nunešti prašymą vietinės valdžios žmonėms, kad koncertai, ypač operinio žanro, baigiasi bisu. Kitaip sakant publika turi teisę audringai ploti ir taip sulaukti papildomo kūrinio. Ir po tokių stiprių emocijų, kurias patiri klausydamasis muzikos, tu visai nenori girdėti jokių valdžiažmogių. Jeigu jau negali netylėti, jie bent jau mandagiai turėtų sulaukti, kol publika plojimais nebeprašo kartojimo.