Plenero dalyviai įamžins ir dailininko Justino Vienožinskio tėviškės Dačiūnų kaime gamtą. N.Byčkovskio nuotr.
N.Byčkovskio nuotr.

Visuomet buvo pažymėtas

Po „Gimtojo…“ straipsnio „Justino Vienožinskio muziejų surasti nėra lengva“ į redakciją kreipėsi Turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Ingrida Kujelė. Buvo pageidavimas išsakyti viešosios įstaigos poziciją dėl minėtos vietos.

„Justino Vienožinskio muziejus visuomet buvo pažymėtas mūsų interneto svetainėje kaip lankytinas. Tiesa, dabar perkėlėme juos į muziejų kategoriją. Gal jiems taip bus geriau“, – sakė I. Kujelė. Ji neslėpė, kad jų  staiga nepatenkinta, kaip J. Vienožinskio muziejus pateikia jiems informaciją. „Tarkim, likus dviem dienoms iki ten vykstančios metalo meno ir juvelyrikos rezidencijos pabaigos atsiuntė vos keletą sakinių apie tai ir jokių fotografijų. „Dviejų žodžių neužtenka, reikia dirbti, kad kažkas ten lankytųsi“, – mano vadybininkė. Ji patikslino, kad Turizmo ir verslo informacijos centras savo svetainėje yra nurodęs koordinates, adresą, telefoną, kuris, kiek žino, dabar yra pasikeitęs, tačiau kitokios informacijos jie neturi. Pašnekovės žodžiais, turistinis objektas gyvas tuomet, kai jie patys save reklamuoja, fotografuoja, rašo apie tai, kas atėjo, kas aplankė, kas pražydo. „Tai turi nuolat vykti. Mes neprivažinėsim. Jie patys turi fotografuoti ir skelbti“, – mano I. Kujelė.

Turizmas – antrame plane?

O jei muziejui reikia turizmą Rokiškyje kuruojančių asmenų pagalbos, geranoriškesnio požiūrio?

„Jei reikia pagalbos, tegu ateina ir sako. Konkrečiai. Nes mes negalim žinoti, ko jiems reikia. Kartą buvo su lankstinuku, nemokamai jį maketavom. Aš nesuprantu jų priekaištų“, – sakė I. Kujelė. Jos teigimu, trintis gali baigtis tuomet, „kai abi pusės susėda ir pasikalba“. I. Kujelė palygino J. Vienožinskio muziejų su M. Romerio tėviške Bagdoniškyje, kur iš savininkų pusės „stabdis užspaustas“.

Ar negalėtų centro darbuotojai nuvažiuoti į Dačiūnus patys? I. Kujelė vardijo artimiausius darbus, bet laiko, sakė, suras, nors ir pyksta. „Aš juk irgi galiu skųstis, kad savivaldybė uždėjo mums rūpestį verslu, o altruistinė veikla – turizmas – nueina į antrą planą“, – neslėpė pašnekovė.

Išsamiau skaitykite antradienio “Gimtajame…”

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: