blank
Eligijus Daugnora. Redakcijos archyvo nuotr.

„Daktaras Glasas“

„Lėlės“ teatras šįkart be lėlių ir ne vaikams. Bet užtat su Rolandu Kazlu, kuris šiame teatre ne pirmą kartą randa sceną savo autoriniams pastatymams. Šįkart jis inscenizavo, režisavo ir suvaidino vieną pagrindinių vaidmenų spektaklyje „Daktaras Glasas“ pagal Hjalmaro Söderbergo romaną, kurio premjera įvyko šį vasarį. Ir visai nesvarbu apie ką spektaklis. Ten, kur pasirodo Rolandas Kazlas, visada galima laukti netikėtumų ir nuotykio. Nuo to, kad kažkada šis aktorius metė televiziją, pralaimėjo tik tie, kurie tingi pakelti užpakalius nuo sofos ir ateiti į teatrą. O teatras ir bet kuris spektaklis, kuriame R. Kazlas vaidina – tik laimėjo.

JAUNIMUI. Ateikit ir pamatykit, kaip atrodo tikras aktorinis menas ir bene geriausias šių laikų Lietuvos aktorius. O „jutūbę“ su visais „Nekenčiu reklamos“ ir pan. įrašais su jaunuoju R. Kazlu – išjunkit ir pamirškit.

„Kai numirę nubusim“

Nacionalinis Kauno dramos teatras, pirmojo „Vaidiname žemdirbiams“ festivalio laureatas, šiemet atveža klasiką – Henriko Ibseno pjesę „Kai numirę nubusim“. Jaunosios kartos režisierė Monika Klimaitė drąsiai ėmėsi pasaulinės klasikos ir sukūrė spektaklį apie mūsų klaidas ir tai, kaip likimas baudžia už mūsų pačių pasirinkimus. Klasika tam ir yra klasika, kad ją kartkartėmis reikia iš naujo perskaityti ir pamatyti.

JAUNIMUI. H. Ibsenas dar turbūt neišbrauktas iš mokyklos programos? O ir šiaip bendram išsilavinimui jis būtinas.

„Cinkas“

SPEKTAKLIS, KURĮ PAMATYTI PRIVALOMA. Jaunimo teatro ir „Meno forto“ bendras darbas. Režisierius Eimuntas Nekrošius. „Cinkas“. Pagal Nobelio literatūros premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič kūrinius, kurie liudija tikras motinų, praradusių sūnus Afganistano kare, ir Černobylio likvidatorių istorijas. Dokumentinė literatūra. O be to, net jei jums nepatinka Nekrošiaus teatras, net jeigu bijote, kad kažko nesuprasite – tai paskutinė galimybė Rokiškyje pamatyti bet kokį teatro genijaus, visais pasaulio teatro apdovanojimais apdovanoto režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklį. Naujų jau nebebus. Deja.

JAUNIMUI. Norėčiau, kad būtent jūsų šiame spektaklyje būtų dauguma. Ne todėl, kad šis spektaklis būtų skirtas jaunimui ar panašiai. Todėl, kad nuo tokių spektaklių pajuntamas tikrasis teatro skonis ir ilgesys. Gal kuris nors iš jūsų užsikrės teatro liga.

„CV, arba kas aš esu?“

Teatras „Atviras ratas“ – įdomus, jaunatviškas, nevengiantis eksperimentuoti. Gal pastarųjų metų jų eksperimentai šiek tiek ir atbaidė mūsų žiūrovus, bet naujasis jų spektaklis „CV, arba kas aš esu?“ tikrai bus įdomus ir patrauklus visiems, kam yra tekę pildyti savo gyvenimo aprašymą (o kam to neteko daryti?). Ką įrašyti ir ką nutylėti, kaip pateikti save iš gerosios pusės ir užmaskuoti trūkumus? Šis spektaklis – ir žaidimas su žiūrovais. Ar atspės jie iš gyvenimo aprašymo gerai žinomą asmenį? O dar aktoriai, pažįstami ne tik iš „Atviro rato“, bet ir iš Keistuolių teatro, kuris Rokiškyje itin mėgstamas, spektaklių.

JAUNIMUI. Ir trupė, ir spektaklis, ko gero, patys jaunatviškiausi šių metų festivalyje. Galima sakyti, specialiai jums ir jūsų kalba.

 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments