blank
Redakcijos archyvo nuotr.

– „Širvynė“ – vienas iš tų šventų renginių – ar lietus, ar sniegas, ji vyksta. Papasakokite šiek tiek šio renginio istoriją – kas ir kada jį sugalvojo?

– Apie „Širvynės“ šventę sunku kalbėti objektyviai, nes vien išgirdus šį žodį kūną užlieja šiluma. Nes ji yra gryna, unikali savo vieta ir paskirtimi. Nes ji – kaip kasmetinė viešnagė poeto Pauliaus Širvio tėviškėje, kur 1978 m. rugpjūčio mėnesį, per pačią rugiapjūtę, paskutinį kartą lankėsi pats poetas. Tai poezijos, dainų ir artumos šventė, vykstanti bet kokiu oru – vėjas, lietus, saulė ar audra – tarsi P. Širvio gyvenimo, kuriame buvo ir džiaugsmo, ir skausmo, palydovai.

Pirmą kartą šventė „Paulius Širvys – krašto žmones telkiantis vardas“ vyko 2012 m. Aleksandravėlės bendruomenės iniciatyva (idėjos autorės – Aleksandravėlės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Alma Mekšėnienė ir tuo metu bendruomenės pirmininke buvusi Dovilė Pučinskienė). Nuo 2013 m. šventę organizuoja J. Keliuočio viešoji biblioteka kartu su Aleksandravėlės bendruomene. Bibliotekininkai sprendžia organizacinius klausimus, rūpinasi šventės programa, o bendruomenė – aplinkos sutvarkymu, erdvės parengimu šventei. Kasmet svarią pagalbą suteikia Obelių seniūnija, prie programų įgyvendinimo prisideda Aleksandravėlės kultūros centras, kuris nuo šių metų priklauso Obelių socialinių paslaugų namų tinklui. Ateityje tikimės gražaus bendradarbiavimo ir su jais.

„Širvynę“, kurios pavadinimą vienos talkos metu ištarė vietiniai gyventojai, galima vadinti tradicine, nes daugelis jos elementų yra išlikę nuo pat pradžių – tai unikali šienu dengta žaginio scena, laužas, berželių alėja, P. Širvio poezija ir dainos. Tačiau kasmet atsiranda koks nors naujas jos elementas: tema pagal poeto eilėraščius, vardinis poeto suolelis, poezijos sūpuoklės, bendras visų šventės dalyvių tapomas tematinis piešinys, šventės vėliava (logotipo autorius – Sigitas Daščioras), marškinėliai su šventės logotipu, lentelės su P. Širvio eilėraščiais ant beržų, šulinys su svirtimi buvusios sodybos vietoje, fotoparodos lauko erdvėse, kūrybos konkursai ir kt. Pagrindinė šventės dalis skiriama poetui – per visus metus nesikartojo nė viena P. Širviui skirta programa. Kitoje dalyje įvairaus žanro atlikėjai dovanoja savo kūrybą poetui. O trečioji –  šventės dalyvių bendrystė.

Išsamiau – antradienio „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments