blank
D. Mineikienės „Facebook“ paskyros nuotr.

– Kokios Jūsų mintys po Vyriausybės sprendimo išlaikyti tik tas gimnazijas, kurios galės suformuoti dvi paralelines gimnazines klases. Kuo tai gresia mūsų rajono miestelių gimnazijoms, kur seniai nėra tiek mokinių vyresnėse klasėse? Nors sprendimas jau priimtas, tačiau juo daug nepatenkintų. Gal asociacija ko nors imsis?

– Liūdna, nes supranti, kad buldozeris stumiamas net neįsiklausant į švietimo bendruomenės ir profesionalų pastabas, siūlymus ir baimes. Supranti, kad ministerija aklai vykdo Vyriausybės programą, kurios tikslas – mokyklų tinklo reforma. Taip, tikrai yra tokių savivaldybių, kuriose tinklą dar reikia labai tvarkyti. Bet kai visą Lietuvą bandoma įkišti į vieną kurpalių, kurio reikalavimai eina iš viršaus, labai neskaniai pakvimpa sovietiniais laikais. Žmonės juk puikiai supranta, kas tinka vienam, nebūtinai tiks visiems. Todėl šioje reformoje labai trūksta laisvės ir atsakomybės galių savivaldybėms, trūksta įsiklausymo į švietimo bendruomenės pastabas ir siūlymus.

Ministerija teisinasi, kad šios reformos tikslas – kokybiškas ugdymas(sis) pasiekiamas kiekvienam vaikui. Bet labai abejoju, kad šis tikslas bus įgyvendintas. Juk jei gimnazistui į centrinę mokyklą teks vykti valandą ar pusantros, nežinau, kiek šis laikas ir patirtas nuovargis prisidės prie kokybiško ugdymo. Reforma leis išlikti tik toms gimnazijoms, kurios nuo centrinės mokyklos yra nutolusios 30 km, bet kad vaikai gyvena kaimuose, kurie nutolę dar tiek kilometrų nuo kaimo gimnazijų, nelabai ką ,,viršuje“ jaudina. Numatyti tikslai labai primena būrimą iš kavos tirščių, nes nėra numatyta nė viena pilotinė savivaldybė, pagal kurios rezultatus būtų padarytos išvados.

Lietuvos švietimas jau tiek kartų reformuotas, kad tų reformų gausa ir skubėjimas atnešė tik nusivylimą, nepasitikėjimą ir kokybės stoką ir pačioje švietimo bendruomenėje, ir visuomenėje. Todėl šią reformą vertinu neigiamai. Ji skubota ir perteklinė. Kaip žinote, jau dabar mokyklos ruošiasi įtraukiajam ugdymui, kuris startuos 2024-aisiais. Reformos, kurios nuleidžiamos iš viršaus, niekada neduos tokių rezultatų, kokių galėtume sulaukti, jei reforma eitų iš apačios, būtų gerai išdiskutuota ir visiems priimtina. Greičiausia mūsų politikai dar nepriaugo prie tokios bendravimo kultūros.

– Esate tik išrinkta rajono Mokyklų direktorių asociacijos vadove. Ar asociacija turi galią kažką švietimo sistemoje keisti? Jei taip, tuomet, ką pirmiausia keistumėte, darytumėte kitaip?

– Teoriškai turi, bet dažnai matome, kad praktika su teorija prasilenkia. Kad ir dėl anksčiau paminėtos reformos. Juk visos švietimo bendruomenės siuntė savo pastabas ir pasiūlymus. Bet skaitydami projektą, akivaizdžiai matome, kad į mūsų pastabas nebuvo atsižvelgta. Todėl asociacija didesnę galią turi tik savivaldybėje. Nors tikrai ir čia ne visada pavyksta apginti švietimo bendruomenės interesus. Galima tik pasidžiaugti, kad vyksta produktyvi diskusija ir kai kuriais klausimais pavyksta susitarti ir rasti kompromisus.

– Klausiu ne tik kaip asociacijos vadovės, bet ir kaip Juodupės gimnazijos direktorės – kokias pamokas Jūs, mokiniai, mokytojai išmokote per pastaruosius dvejus metus – per pandemiją?

– Galiu tvirtai teigti, kad šis laikotarpis visiems atnešė daug iššūkių. Bet parodė ir daug galimybių.  Man, kaip vadovei, nuotolinės galimybės leido taupyti daug laiko naudojantis nuotoliniais mokymais ir seminarais. Anksčiau į juos reikėdavo vykti net kelis šimtus kilometrų. Nuotolinės galimybės taupė laiką ir organizuojant pasitarimus savo mokyklos bendruomenei. Mokiniai pradėjo labiau vertinti mokyklą, o visi mokytojai šį kartą tikrai patobulino visapusišką (gramatinį, informacinį bei kompiuterinį) raštingumą.

– Ar dalyvausite konkurse į Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus vietą?

– Tokių planų neturiu. Myliu Juodupės gimnaziją, jaučiuosi joje prigijusi ir turiu dar daug darbo planų, kuriuos norėsiu įgyvendinti.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
5 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Znaika
Znaika
2022 25 sausio 9:43

Daug prikalbeta, nieko nepasakyta. Silpnai ir kartais i lankas. Toks jutimas skaitant, kad labai save noras parodyti, bet nera ko rodyti.

Nusišnekėjo
Nusišnekėjo
2022 24 sausio 20:17

Per pusantros valandos galima nuvažiuoti iki Molėtų,ar Ukmergės.O kad nuo Juodupės iki Rokiškio važiuotų tiek laiko…?Nebent su vežimais Juodupėje dar važinėjama.O kad saugo šiltą savo vietą- tai natūralu.

Mama
Mama
2022 25 sausio 13:10
Reply to  Nusišnekėjo

Pirmus vaikus Juodupės autobusiukas paima 7,15 val, kad atvežti į gimnaziją 8 val. Jei vešite į Rokiškį savu transportu, užteks ir 30 min. Bet ne visi sau gali tai leisti. Vaikai juk ne tik iš pačio Juodupės miestelio, seniūnija didelė.

Vytukas
Vytukas
2022 24 sausio 19:36

Kas Audronei nepatinka, gal tiesa akis bado? Konservų garbintojams, net lūpos raudonos komunizmu vaidenasi. Mažiau pavydėkite. Graži, protonga moteris ir tiesą kalba, nevinioja žodžių į vatą. Nėra čia ko valdžiai padus laižyti.

Audronė
Audronė
2022 24 sausio 15:49

Su tokiom raudonom lūpom, tolia iškilia krūtine ir visa povyza -tik pirmyn į Komunizmo pergalę. Toliau “varykit” ant šios valdžios ir pergalė garantuota kituose rinkimuose. Juk taip madinga ir papoliaru dabar kalbėti, juolab kai esi opozicijoje.