Pasirengimo parodai įkarštis. Ką svarsto mokytojai, išleidę ne vieną dailininkų laidą, Raimondas Gailiūnas ir Arūnas Augutis? Galbūt, kaip kabinti, kad autorių sugebėjimai kuo geriau atsiskleistų. Mokyklos archyvo nuotr.

Keturi svarbiausi mokytojai Rokiškio jaunimo centro (kuriame veikia Dailės mokykla) direktorė Nijolė Gužienė prisiminė, kad 1980-aisiais visoje Lietuvoje prie vaikų muzikos mokyklų buvo pradėti steigti dailės skyriai, kuriuose vaikai mokyti pagal dailės mokyklų programas. Tokio skyriaus iniciatoriumi prieš trisdešimt penkerius metus Rokiškyje tapo tuometinis muzikos mokyklos direktorius Stasys Dovydas. Apie jo rūpinimąsi mokykla „sklando legendos“, kurias tikimasi atgaivinti šeštadienį po parodos atidarymo vyksiančioje prisiminimų popietėje.

Mokyklos įkūrimo pradžioje dvi dailės mokytojos – Skaistė Vaičienė ir Birutė Dudėnienė, o kartu ir pirmoji Dailės skyriaus klasė – glaudėsi dabartinės Juozo Tūbelio progimnazijos piešimo kabinete. 1985-aisiais Dailės skyriaus vadovu tapo Arūnas Augutis – menininkas, visuomenininkas, mokytojas ekspertas. Netrukus Arūno kolega tapo dailės mokytojas a. a. Edmundas Petrovas. Jis ne tik dailininkas, jis domėjosi ir dainuojamąja poezija. Muziką kūrė pagal Elenos Mezginaitės, Jono Strielkūno, Marcelijaus Martinaičio žodžius.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie