J. Kačerausko nuotr.

Festivalį rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras, taip pat Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijoms, Klaipėdos miesto savivaldybė.
Organizatoriai sako, kad festivalio tikslas – „tautinės kultūros pagrindu per lietuvišką dainą ugdyti jaunąją kartą, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti Lietuvos chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas“.
„Re do“ choro vadovė Reda Kazlauskienė sakė, jog šis festivalis yra pasirengimo Lietuvos moksleivių dainų šventės sudedamoji dalis. Šventė vyks kitais metais. Festivalyje, perėję atrankas regionuose, kaip teigiama, dalyvauja dauguma Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų. „Be konkurso į festivalį nepriima, o mūsų choras šį balandį regione laimėjo antrąją vietą. Nors esame buvę ir pirmi“, – sakė R. Kazlauskienė. Ji patikslino, kad festivalį sudaro dvi dalys – chorų konkursas ir dainų šventė. Į Klaipėdoje vykstantį konkurso finalą patenkama, kaip minėta, po pirmojo turo regionuose.

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie