blank
Rokiškio kultūros centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė. Asmeninio archyvo nuotr.

– Kiekvienas dešimtmečiais besitęsiantis sėkmingas renginys turi žmones, kurie tam pasišventę. Kokiu pagrindu „laikosi“ Rudolfui Lymanui skirtas tarptautinis vargonų muzikos festivalis?

– Todėl ir noriu pradėti nuo padėkos. Ačiū Rokiškio parapijos bendruomenei: dekanui Eimantui, „Carito“ vadovei Dangirai, vargonininkui Justinui, diakonui Viliui ir visiems kitiems. Festivalio renginiai vyksta bažnyčioje. Jie vienaip ar kitaip šiek tiek sujaukia įprastą šventovės rutiną. Esu nuoširdžiai dėkinga už visokeriopą pagalbą, palaikymą, supratimą ir už tai, kad atleidžia kai kuriuos nesklandumus.

AB „Rokiškio sūris“ svariai finansiškai prisideda prie festivalio biudžeto. Rajono savivaldybė tiki šiuo festivaliu, prisideda ir morališkai, ir materialiai. Mums padeda ir Čekijos ambasada, ir Lietuvos čekų draugija. Ir spauda. Ir rėmėjai, dovanojantys gėlių ir knygų.

O dar gausi publika. Mūsų klausytojai – nuostabūs, išprusę, muzikinį skonį turintys žmonės! Po kiekvieno koncerto atlikėjai lieka maloniai nustebinti mūsų publikos skleidžiamos energijos ir nuoširdaus įsiklausymo į muziką. Esu tikra, kad tokią puikią auditoriją turime dėl gausios profesionalaus meno pasiūlos, kuri visapusiškai ugdo ir lavina žmogų.

– Vargonų festivalis šiemet buvo ypač įvairus. Nemažai jaunų atlikėjų, labai įvairi muzika, pritraukianti skirtingų skonių žiūrovą. Ar pasiteisina ta įvairovė?

– Festivalis turi savo struktūrą, kurios laikantis pavyksta sukurti koncertų įvairovę. O pagrindinis šio festivalio tikslas – sakralumo paieškos per įvairias raiškos formas. Šio tikslo vedami sudarome repertuarą, kuris gimsta stebint muzikines naujienas kitų miestų festivaliuose, peržiūrint koncertinių įstaigų programas bei bendraujant su pačiais menininkais.

Nors mūsų vargonai yra pakankamai geros būklės, visgi jie neprilygsta didžiuosiuose miestuose esantiems ir todėl ne viskas gali būti sugrota. Tiesiog trūksta manualų, klavišų. Štai čia ir pasitelkiame savo kūrybiškumą ieškodami vokalinių, instrumentinių, žodžio perlų. Nemažai laiko praleidžiu „youtube“ kanale klausydama opusų, kuriuos pasiūlo atlikėjai. Ar viskas pasiteisina? Tikrai ne. Kartais programos aprašymas būna įtaigesnis nei realus turinys. Bet tą organizacinę virtuvę palikime mums, festivalio rengėjams.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
exprof
exprof
2022 28 rugsėjo 23:35

Ačiū ,Aušrele, kad tu pasilikai Rokiškyje. Ačiū už tą puikų renginį ir tikimės daug įdomių projektų ateityje.Didžiulės sėkmės visur , visada ir visuose darbuose.

Rekomenduojami video: