blank
Redakcijos archyvo nuotr.

– Vėl keliamas klausimas, ar būtinai šiemet reikalingi brandos egzaminai – galbūt tik tiems, kas stos į aukštąsias ir pan.? Ką manote? Kas atsitiktų, jei įvyktų eksperimentas nerengti egzaminų? Ar griūtų švietimo sistema? O gal kaip tik naujai į daug ką pažvelgtume?

– Šiandien turiu pasakyt – taip. Jei toks klausimas kiltų rugsėjį, gal būtų įmanoma ieškoti alternatyvių galimybių patikrinti mokinių brandą baigti vidurinio ugdymo programą ir numatyti kitokias stojimo į studijų programas formas. Reikia turėti galvoje, kad į studijų programas priimami ir ankstesnių laidų abiturientai. Todėl priėmimo sąlygos turėtų tikti visiems. Dar vienas egzaminų privalumas – jie daro įtaką mokiniui dar pasistengti pasimokyti. Jei nebūtų egzaminų, turėtų būti sukurtos alternatyvios priemonės mokinių lygiui nustatyti ar įgytoms kompetencijoms įvertinti. Tikriausia kada nors taip ir bus.

– Yra bent jau preliminarūs planai ar šiais mokslo metais ne pradinukai ir ne abiturientai dar grįš prie kontaktinio mokymosi?

– Ne, tokių planų aš nežinau. Pagal tai, kas yra daroma, atrodo, kad ruošiamasi kiek galima grąžinti į mokyklas dvyliktokus.

Išsamiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments