blank
15min.lt nuotr.

Nuosprendis

Praėjusių metų pačioje pabaigoje Vyriausybė apsisprendė, kad nuo kitų mokslo metų gimnazijos turi sudaryti ne mažiau kaip dvi trečiąsias gimnazijos klases, išskyrus tautinių mažumų mokyklose arba jei gimnazija yra vienintelė savivaldybės teritorijoje ir pan. Rekomenduojama, kad gimnazijose, kuriose leidžiama viena trečioji gimnazijos klasė, būtų ne mažiau kaip 21 mokinys.

Liūdnas perversmas

„Tai būtų labai liūdnas perversmas. Tik kalbos – „atsigręžkim į kaimą“, o realybėje – viskas atvirkščiai“, – taip prieš pusmetį svarstė švietimo bendruomenė apie  Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymus dėl mažų gimnazijų ateities, naikinant jas ten, kur į vienuoliktas ir dvyliktas klases neįmanoma suformuoti daugiau nei vieno klasių komplekto. „Jei planai būtų įgyvendinti, gimnazijų neliktų nei Obeliuose, nei Kamajuose, nei Juodupėje, nei Pandėlyje“, – taip „Gimtasis Rokiškis“ rašė maždaug prieš pusę metų.

Kaip apsivers situacija?

Šiandien A. Laužadis sunkiai randa žodžių atsakydamas į klausimą, kaip Vyriausybės sprendimas dėl gimnazijų apvers švietimo situaciją mūsų rajone. „Kol kas reikalavimai yra rekomendacinio pobūdžio, o iš esmės yra du šios reformos etapai. Vienas pradės veikti 2024–2025, kitas 2026– 2027 metais. Pirmajame etape įsigalioja ta nuostata, kai būtina sudaryti dvi klases, bet yra daromos išimtys pasienio ruožo ir kaimo vietovių gimnazijoms. Tai aktualu Obeliams, Pandėliui, Juodupei, kaip pasienio gimnazijoms, ir Kamajams, kaip kaimo vietovei. Šioms vietovėms minimalus skaičius – 21 moksleivis vienoje klasėje, o tai jau paliestų ir mūsų miestelių gimnazijas. Antrajame etape nebelieka išimčių – turės būti ne mažiau kaip dvi klasės“, – aiškino sistemą vedėjas. Nors suformuoti po dvi paralelines klases kaimų mokyklose nerealu, vedėjas, be abejo, norėtų, kad  gimnazijos miesteliuose išliktų. „Mūsų rajonui tas sprendimas yra žiaurus, prastas sprendimas. Priimtas nepaisant bendruomenės ir merų nepalaikymo“, – sakė A. Laužadis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Olga
Olga
2022 20 sausio 16:29

Nenupuskit.Jei ir toliau rajone rinksim tokius merus,tik del sau ,o ne darbui dirbti.Tai zmones ir toliau begs is rajono.Rajone vietoj buvusiu 50 tukst.,nebera ir 30t.Mieste nebera 10 tukstanciu.Jei gudeliauskas pabus dar pora kadensiju,tai rajone uzteks ir vienos gimnazijos per akis.

Vytukas
Vytukas
2022 25 sausio 21:39
Atsakinėti į  Olga

Ar suprantate, kad tai ne mero sprendimas, padėkokit už tokius sprendimus valdantiesiems.

Spirale...
Spirale...
2022 18 sausio 18:24

Kaip kažkada tos gimnazijos “suvalgė” mažas mokyklėles aplink, taip dabar jos pačios “valgomos”. O koks sekantis spiralės vingis? Sunku pasakyti. Gal nuotolinio darbo galimybės jaunas šeimas dėl savo vaikų nukreips keltis į kaimus? Kad tik būtų viskas prie vietos – darželinukams, pradinukams, šokėjėliams ir t.t., ir pan. Hm…, o gal ne spiralės, o sinusoidės vingis?

Logika kur
Logika kur
2022 18 sausio 9:12

Kažkokia nesamonė – kišamos lėšos kaimo gmnazijoms, jos renovuojamos, o po to uždaromos.

Rekomenduojami video: