Aurimas Laužadis. J. Kačerausko nuotr.

– Kiek Rokiškio rajone dirba mokytojų? Kalbant apie perspektyvas, kokių specialybių pedagogų artimiausiu metu gali trūkti, o gal atvirkščiai?

– Mūsų savivaldybėje šiais mokslo metais iš viso dirba 581 pedagoginis darbuotojas: bendrojo lavinimo mokyklose – 407, ikimokyklinio ugdymo įstaigose – 94, neformaliojo vaikų švietimo įstaigose – 80. Ateityje mokytojų poreikis augs: ikimokyklinio ugdymo auklėtojų, psichologų, pradinių klasių mokytojų, fizikų, matematikų, chemikų.

– Mokytojai (bent jau viena profsąjunga) toliau priešinasi etatinio apmokėjimo įvedimui, vardija jo trūkumus. Ar etatinis apmokėjimas pagerino pedagogų situaciją?

– Ilgą laiką iki etatinio apmokėjimo mokytojų darbo užmokestis nekito. Pakeitus ugdymo proceso organizavimo modelį, atsirado rimtas motyvas švietimo, mokslo ir sporto ministrui prašyti Vyriausybės skirti papildomų lėšų mokytojų darbui apmokėti. Papildomos lėšos papildė darbo užmokesčio fondą ir vidutinis darbo užmokestis mokytojams pakilo apie 10 proc. Tačiau greta etatinio apmokėjimo modelio buvo padaryta ir kitų pakeitimų. Vienas iš jų – nutrauktas procentinis priemokų mokėjimas gimnazijos klasėse dirbantiems mokytojams. Todėl mokytojams, dirbantiems su gimnazistais, darbo užmokestis iš esmės nepasikeitė. Trūkumų yra. Kitaip ir negali būti. Vyksta darbo grupių posėdžiai, svarstoma, ką daryti, kad trūkumų būtų kuo mažiau.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nuomone Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Nuomone
Nuomone

Ponas, tai bus reforma Kriaunuose ar ne? Manau neteisinga kad 7moksleiviai per keturias pradiines klases ir dvi metodininkės mokina. Manau neteisinga kitų mokyklų atzvilgiu.

Nuomone
Nuomone

Manau,kad įdomu darosi,kai pamastai. TAI va, reikia paskaičiuoti.7moksleiviai. Išlaidos. Šildyti didelę tuščia mokyklą+ dvi mokytojos metodininkės.Septyni moksleiviai pradinės keturios klasės. Aptarnauja juos trylika žmonių. Geras pinigų taupymo būdas??, todėl ir kitų mokytojų algos kenčia, nes reikia išlaikyti Kriaunų tuščia mokyklą. MANAU aplaidumas??. Su anais direktoriais irgi niekas nieko nežinojo, kol nelaimė neįvyko. Manau, kad gal reikia leisti į pensiją švietimo skyriaus vedėją?, juk vistiek nieko nežino. Tokia mano muomonė.