Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos lėlių teatras „Padaužiukai“: (pirmoje eilėje iš kairės) Austėja, Elzė, Rugilė, Saulė ir Rusnė, (antroje) bibliotekininkės Valda bei Vida. Bibliotekos archyvo nuotr.

Šeimininkai, bibliotekos lėlių teatras ,,Padaužiukai“, parodys Justino Marcinkevičiaus eiliuotos pasakėlės ,,Greitoji pagalba“ inscenizaciją. Žaismingą, pamokančią istoriją, kurioje sutinka daug lėlių, žaislų ir šaunusis daktaras Aiskauda, pasakos mažosios teatro aktoriukės Rugilė Žukauskaitė, Elzė Belovaitė, Austėja Vedeikaitė, Saulė Einorytė, Rusnė Daugėlaitė ir bibliotekininkės Vida Ruželienė bei Valda Bugailiškienė. Joms tai pirmasis viešas pasirodymas. Pasaką apie lėlę Onutę, kuri vieną dieną suserga, kuria teatro vadovė, vyresn. bibliotekininkė-edukatorė Nadiežda Ivanova.

Šventę ves Bajorų kultūros centro lėlių teatro ČIZ lėlininkės Nijolė, Dalia ir Nadiežda. Šis teatras parodys ir vienaveiksmį žaismą pagal Vydūną ,,Vargšas ir besotis“ (režisierė Nijolė Čirūnienė). Spektaklis apie žmogiškąsias vertybes, apie teisingąjį Likimą, kuris pagelbėja vargšui, bet už gobšumą ir negailestingumą nubaudžia besotį.

Pagaliau išsipildys dviejų vienodo pavadinimo kolektyvų ,,Padaužiukai“ svajonė susitikti vienoje šventėje. Į renginį atvyks Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Maldenių filialo lėlių teatro ,,Padaužiukai“ kolektyvas. Režisierė, bibliotekininkė Lionė Adomaitienė pasakojo, kad per 21 m. pastatyta apie penkios dešimtys spektaklių. Sudėvėtos dvi širmos, vaidino iki 50 vaikų ir suaugusiųjų. Repertuare – daugiausia lietuvių liaudies pasakų, ypač mėgstamos apie žvėrelius. Viena iš jų – ,,Kaip kiškis vilko namus saugojo“ – džiugins Rokiškio lėlių teatrų šventėje.

Biržų  Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius šiais metais vietoj savo „Šaukšto Šmaukšto“ teatriuko į šventę deleguoja ištikimiausius savo draugus lopšelio-darželio „Genys“ lėlių teatriuką ,,Geniukai“. Kolektyvas vaidins mokytojos, režisierės Astos Mikonienės sukurtą pasaką ,,Mažosios kiemo istorijos“ apie tai, kaip kiemo gyventojai patenka į keistas, linksmas, įdomias istorijas.

Šventę vainikuos šeimos teatras „Lino lėlės“ iš Klaipėdos. Teatrą pristato direktorė Vida Narveišytė: ,,Teatro įkūrėjas – universalaus talento lėlininkas Linas Zubė. Jo, kaip pagrindinio aktoriaus, vardas sieja legendinį KU lėlių teatrą „KU-KŪ“ (1992 m.) ir šiandien gerai žinomą Klaipėdos lėlių teatrą. Žiūrovai pamatys lėlių vaidinimą visai šeimai „Vilkas ir ožiukai“ – gerai žinomos lietuvių liaudies pasakos plastiška, muzikali, etnologiškai argumentuota sceninė versija, atskleidžianti daugiasluoksnę pasaulio sandarą ir jo tvarką. Šiame sceniniame virsme akcentuojami svarbiausi egzistencijos įvykiai (gimimas ir mirtis), gėrio ir blogio, priežasties ir pasekmės, meilės ir atsakomybės ryšiai, primenama amžinųjų vertybių kaina. Tai nesumeluotas, išjaustas, brandus lėlių vaidinimas, kuriuo teatras tarsi suformulavo savo idėjinę-filosofinę koncepciją.“

Šventės organizatorė, teatro ,,Padaužiukai“ režisierė Nadiežda Ivanova, džiaugiasi gražiu bendravimu ir bendradarbiavimu su lėlių teatrais ir šventės partneriais: rajono savivaldybe, laikraščio ,,Gimtasis Rokiškis“ bei Kultūros centro kolektyvais. Ji kviečia žiūrovus pasinaudoti unikalia galimybe per vieną dieną pamatyti net penkis lėlių spektaklius. Be to, šventės dalyviams šis renginys ypač svarbus ir reikšmingas, nes jie savo pasirodymams nuoširdžiai ruošiasi net kelis mėnesius: gamina lėles ir dekoracijas, repetuoja. Ji tikisi, kad šventė dalyviams ir žiūrovams dovanos gerą nuotaiką, daug įspūdžių ir malonių prisiminimų.

Vaikų ir jaunimo skyriaus inform.

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie