blank
Redakcijos archyvo nuotr.

– Šiandien fotografuoja visi, kodėl ėmėtės būtent tokio projekto?

– Tai ne pirmas mano bandymas teikti projektą būtent menininkų rezidencijai. Iš patirties jau aišku, kad plenero projektus parengti lengviau. Du pirmi bandymai buvo nesėkmingi… Tada susiėmiau, išanalizavau visą esamą medžiagą apie menininkų rezidencijas, ir šiuo atveju rėmiausi skandinavų šalių menininkų rezidencijų modeliu: atvykę menininkai susiburia ir į savo veiklas įtraukia besidominčius ir čia gyvenančius žmones.

– Kokie tie menininkai, kurie reziduos čia, Rokiškyje?

– Balandžio mėnesį buvo paskelbtas konkursas tema „Svetimas/Savas miestas: tarp kopijos ir originalo“. Konkurso tema fotografijos pasaulyje apskritai ne tik Lietuvoje buvo pastebėta, įvertinta, sulaukė dėmesio, daug skambučių, kas ją sugalvojo? Rinkdama temą rėmiausi savo asmenine patirtimi, pažįstama daugeliui: konkurso tema išsirutuliojo iš jausmo, kuomet būdamas kitame pasaulio mieste pasijunti lyg čia amžinai gyvenantis, o savame mieste kartais pasijunti visai svetimas… Savotiškas de javu  jausmas. Asmeniški potyriai, bet, manau, pažįstami kiekvienam… Tad  būtent to jausmo nuotraukose ir tikėjausi…

Dalyvauti atrankoje buvo kviečiami profesionalūs fotografai. Iš viso buvo gauti 55 darbai, su jais susipažinti galėsime rezidencijos metu.

Į rezidenciją atvyksta atrankos būdu daugiausia balų surinkę menininkai:

Dainius Dirgėla. Vilnius, Lietuva

Marija Šileikaitė-Čičirkienė. Panevėžys, Lietuva

Klaus W. Eisenlohr. Berlynas, Vokietija

Zoran Džordževič. Kragujevacas, Serbija

Galima menininkų kaita – jei dėl susiklosčiusių aplinkybių kažkurie iš šių menininkų negalėtų atvykti, tuomet būtų kviečiami kiti menininkai, dalyvavę atrankoje, eiliškumo tvarka, pagal surinktų balų skaičių. Visi dalyviai yra apie tai informuoti.

Svarumo susibūrimui prideda rezidencijos ekspertas prof. dr. Remigijus Venckus –šiuolaikinių medijų kūrėjas ir vizualiųjų menų kritikas, menotyrininkas ir medijų menininkas. Ekspertas koordinuos rezidencijos veiklas ir skirs dienos užduotis menininkams.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments