blank
Samanta Sokolova, Ieva Abariūtė ir Miglė Čeponytė. Asmeninių archyvų nuotr.

– Kokius brandos egzaminus pasirinkote? Kaip sekasi jiems ruoštis?

Ieva: – Šiemet laikysiu keturis valstybinius brandos egzaminus. Tai yra lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos ir biologijos. Pasiruošimas yra ganėtinai sunkus, nes dėl pandemijos padarinių 11 klasė prabėgo namuose, tad nuotolinės pamokos nebuvo tokios produktyvios kaip dabar, sėdint mokyklos suole. Egzaminų bijoti, manau, neverta, nes jie vis tiek ateis, bet jaučiu jaudulį dėl matematikos ir biologijos, kadangi čia reikalaujama labai daug tikslumo ir žinių.

Samanta: – Pasirinkau laikyti tris egzaminus: biologijos, lietuvių kalbos ir menų – fotografijos krypties. Ruoštis sekasi gerai, nors iškyla sunkumų, bet tai normalu. Mokslai atima laiko, daug pramogų ir kelionių tenka atidėti vasarai, jau po visų egzaminų. Labiausiai gąsdina lietuvių kalbos egzaminas, nes jis svarbiausias, o labiausiai laukiu menų – jis lengviausias, bet reikėjo įdėti nemažai darbo ir paaukoti laiko, tai ne mėnesio, o visų mokslo metų darbas.

Miglė: – Laikysiu keturis valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, fizikos ir istorijos. Ruoštis sekasi gerai. Stengiuosi pasiimti kuo daugiau žinių, o mūsų mokytojai pasiryžę padėti. Jaučiuosi ramiai, nors, žinoma, yra šiek tiek jauduliuko ir tai normalu, juk mūsų ateitis iš dalies priklauso nuo egzaminų rezultatų. Sunku atsakyti, ko bijau ar laukiu labiausiai. Tikriausiai daugiausia jaudulio ir streso bus prieš lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, kadangi jis yra pirmasis.

–Apie kokias studijas galvojate baigusios mokyklą?

Ieva: – Pasirenkamas studijas lemia egzaminų rezultatai, dėl ko, manau, dauguma abiturientų ir jaudinasi. Mane dar progimnazijoje domino sveikatos mokslų sritis, tad stengiuosi gilinti žinias. Ateitį svajoju sieti būtent su šia sritimi, norėčiau studijuoti Vilniuje, nes šiame mieste matau didžiausią perspektyvą.

Samanta: – Nuo pat vaikystės domėjausi kosmetika ir grožio procedūromis. Mėgstu papuošti drauges įvairioms progoms ir labai žavėjausi tais, kurie daro tai profesionaliai. Tad nusprendžiau baigusi 12 klasių mokytis kosmetologės profesijos. Tai sfera, kuri mane žavi ne vienerius metus, ir manau, kad ten save realizuosiu labiausiai.

Miglė: – Šis klausimas yra vienas sudėtingiausių, nors jis mus lydi nuo vaikystės. Visada visiems atsakydavau, kad studijuosiu kažką, kas susiję su fizika. Meilė fizikai atsirado anksti, mane labai sužavėjo mokytojo pamokos dėstymas ir fizikos pateikimas. Atsakyti, kokias konkrečias studijas pasirinksiu, dar negaliu, turiu kelis variantus, kurie patiktų, bet galutinį sprendimą priimsiu vasarą.

– Baigiasi mokykla, prasidės naujas gyvenimo etapas… Kokios mintys sukasi galvoje? Kokios nuotaikos?

Ieva: – Sunku patikėti, kad 12 metų kelionė artėja prie pabaigos ir laukia kitas pilnas atsakomybės gyvenimo etapas. Esu dėkinga mokytojams už kantrybę, supratimą ir suteiktas žinias. Su nekantrumu laukiu studentiško gyvenimo, nes norisi kuo daugiau patirti, sužinoti ir atrasti.

Samanta: – Nuotaikos labai geros, mokslų liko vos kelios savaitės. Šiek tiek keista, nes sėdi mokyklos suole 12 metų, o po egzaminų į tuos pačius suolus daugiau nebegrįši. Priešakyje naujas savarankiško gyvenimo etapas. Jis daugumą abiturientų baugina, bet po mokslų laukia daug naujų patyrimų, naujas miestas, nauji žmonės.

Miglė: – Šiuo metu nuotaikos yra geros. Baigiasi vienas gyvenimo etapas, smalsu ir įdomu sužinoti, kas laukia toliau. Bus liūdna atsisveikinti su mokykla ir jos bendruomene, čia liks daug gražių prisiminimų.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments